Ekmel gitsin o dersi...

Giriş Tarihi: 6.8.2014 17:08 Güncelleme Tarihi: 6.8.2014 18:18
Aydın'da halka hitap eden Başbakan Erdoğan, "10 Ağustos, 27 Mayıs'ın son izlerinden birinin izleneceği tarihtir" dedi.

Yasaklanan reklam filmi için "MHP bundan rahatsız oluyor" diyen Erdoğan, "Filmdeki ezandan, namaz kılınmasından rahatsız olup YSK'ya başvurdular. Şimdi de reklam filmini yasaklattılar. Ne yaparlarsa yapsınlar cumhurun cumhurbaşkanı ile kucaklaşmasını engeleyemeyecekler" diye konuştu.
İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

"Bu monşer aday birkaç gündür kendince bize uslüp dersi vermeye kalkıyor, kendince nezaketten falan bahsediyor, ancak kendisini piyasaya sürenlerin yani efendilerinin diline, uslübüna, edep, adap dışı konuşmalarına bakmıyor."

"Pensilivanya. Bu Ekmel'i tezgaha sürenlerin başında o var. Aylardır sesi, soluğu kesilmişti. 30 Mart'ta milletin kendisinden nasıl nefret ettiğini görünce dizlerinin bağı çözüldü, dili kilitlendi. Önceki gün çıkmış bir kez daha beddua etmiş. Ağıza alınmayacak ifadeler, denge bozulmuş. Hocayım iddiasındaki bir kişinin, bunların bırakın insanım iddiasındaki birisine yakışmayacak edep dışı, adap dışı hezeyanlar... Bize kendince uslüp dersi veren Ekmel, gitsin o dersi Pensilivanya'daki hocasına versin."

BİR GENEL BAŞKANA KÜFRETMEK YAKIŞIR MI?

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, ''Bir genel başkana, Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı'na küfretmek yakışır mı? Bununla kalmıyor, millete de küfrediyor. Bunlarda seviye diye bir şey yok. Kendi dar muhayyilesi ile yerlerde dolaşan edebiyle, milletin adayına, milletin adayı kavramına, aslında bizzat milletin kendisine hakaret ediyor. Eğer Ekmel de ders verecek kapasite varsa gitsin ikinci efendisi CHP Genel Müdürüne uslup dersi, edep dersi versin'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekmel gitsin o dersi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN