Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ekmel, hocasına edep dersi versin'

Kılıçdaroğlu'nun sözleri ve Gülen'in beddualarına sert yanıt veren Erdoğan, "Kılıçdaroğlu hakaret ediyor. Pensilvanya'daki yine beddua etmiş. Ekmel önce hocasına, ikinci efendisine edep dersi versin

Giriş Tarihi: 7.8.2014
Başbakan Erdoğan dün Aydın ve Muğla'da vatandaşlara hitap etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Erdoğan, milletin anasını belleyenlerin adayıdır" sözleri ile beddua ettiğine ilişkin haberler çıkan Fethullah Gülen'e çok sert yanıt veren Erdoğan şunları söyledi:

BİR KEZ DAHA BEDDUA ETMİŞ:
Bu monşer aday birkaç gündür kendince bize uslüp dersi vermeye kalkıyor, kendince nezaketten falan bahsediyor, ancak kendisini piyasaya sürenlerin yani efendilerinin diline, uslübüna, edep, adap dışı konuşmalarına bakmıyor. Pensilivanya. Bu Ekmel'i tezgaha sürenlerin başında o var. Aylardır sesi, soluğu kesilmişti. 30 Mart'ta milletin kendisinden nasıl nefret ettiğini görünce dizlerinin bağı çözüldü, dili kilitlendi. Önceki gün çıkmış bir kez daha beddua etmiş. Ağıza alınmayacak ifadeler, denge bozulmuş. Hocayım iddiasındaki bir kişinin, bunların bırakın insanım iddiasındaki birisine yakışmayacak edep dışı, adap dışı hezeyanlar. Bize kendince uslüp dersi veren Ekmel, gitsin o dersi Pensilivanya'daki hocasına versin.

MİLLETE KÜFÜR EDİYOR:
(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu için) Bir genel başkana, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'na küfretmek yakışır mı? Bununla kalmıyor, millete de küfrediyor. Bunlarda seviye diye bir şey yok. Kendi dar muhayyilesi ile yerlerde dolaşan edebiyle, milletin adayına, milletin adayı kavramına, aslında bizzat milletin kendisine hakaret ediyor. Eğer Ekmel de ders verecek kapasite varsa gitsin ikinci efendisi CHP Genel Müdürüne uslup dersi, edep dersi versin.

BAHÇELİ 3 KEZ RANDEVU VERMEDİ:
MHP'nin Genel Başkanı diyor ki, 'sen bizimle nereden kardeş oluyorsun'. Ey Bahçeli, sen kardeş olarak kabul etmeyebilirsin, ayrı bir konu, ama ben MHP'nin tabanında kardeş olarak görebileceğim insanlar olduğuna inanıyorum, CHP'nin tabanında kardeş olabileceğim insanların olduğuna inanıyorum. Sen zaten bu işlerden nasibini almamış bir genel başkansın. Çünkü bu ülkenin başbakanı 3 kez, ülkenin meselelerini görüşmek için senden randevu istedi randevu vermedin, sen bu kadar insanlıktan nasibini almamış birisisin.

DERDİ TÜRKMEN DEĞİL:
MHP Genel Başkanı oy uğruna, siyaset uğruna, kendini kurtarmak uğruna Türkmen kardeşlerimizin hayatını tehlikeye atıyor. O konuştukça Suriye'deki, Irak'taki kardeşlerimizin şartları daha da zorlaşıyor ama Bahçeli'nin umurunda değil. Onun derdi Türk de değil, Türkmen de değil. O sadece istismarını yapar. Sözlerinin nereye varacağını hesaplayacak kapasitesi yok.

MİLLETİM BUNLARI TANISIN:
İstiyorlar ki cumhurbaşkanı, bu CHP gibi, bu MHP gibi, Pensilvanya'nın dizinin dibinde otursun, İsrail'in soykırımlarına göz yumsun, sessiz kalsın. Doğan Grubu'nun Radikal gazetesinde manşette, 'İsrail saldırı altında' diyor. 2 bine yakın Gazzeli, Filistinli öldürülüyor, bunu, 10 bin yaralıyı manşete almıyor. Utanmadan, sıkılmadan 'İsrail saldırı altında' diyor. Kardeşlerim bu Doğan Grubu'nun nereye hizmet ettiğini öğrenin, ona göre tavrınızı koyun. Ey Doğan Grubu, şunu bilesin ki; Erdoğan sizin idare edeceğiniz bir siyasetçi değildir. Bu başlığı atana, bilesiniz ki hiçbir zaman bizden saygı olmaz.

FORSU EHLİNE TESLİM EDİYOR:
Yeni reklam filmini izlediniz mi? Millet devletinin yıldızına sahip çıkıyor. O yıldızı, o forsu ehline teslim ediyor. İnşallah Türkiye'nin yıldızı daha gür, kendinden emin, gururla parlıyor. Birileri, MHP o reklam filmindeki ezandan, seccadeden, o teyzemizin yaptığı duadan rahatsız olmuş. Onlar ne kadar rahatsız olursa olsun, devletle milletin aynı istikamete bakacağı bir süreç inşallah pazar günü başlıyor.

KARDEŞLERİMİZ BİLİR
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, ATO Congressium'da "Yörük Türkmenleri Cumhurbaşkanını Seçiyor" programında yaptığı konuşmada hükümeti Türkmen polikikası konusunda eleştiren muhalefet ile çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na yanıt verdi. Erdoğan şunları söyledi: "Bize 'Gazze'yi bırak Türkmenler'e bak. Suriye ile ilgilendiğiniz kadar Türkmenler'le ilgilenin' diyorlar. Türkmenler'le ilgilenen bir hükümetiz. İşte muhalefet bunu anlamadı. Irak ve Suriye Türkmenleri'ni seçim istismarı malzemesi yapmak son derece tehlikelidir. Yaptıklarımızın anlatılabilecek olanı vardır, anlatılamayacak olanı vardır. Türkmenler'e yaptıklarımızı Türkmen kardeşlerimiz çok iyi bilir. Erdoğan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu da "Bizi IŞİD hakkında konuşmamakla suçluyor. Bunu Musul'da alıkonulan 49 vatandaşımızın hayatını tehlikeye atmak için yapıyorlar" sözleriyle eleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ekmel, hocasına edep dersi versin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN