Bank Asya'ya bir şok daha!

Giriş Tarihi: 8.8.2014 10:41

QIB'den yeni teklif gelmeyince Bank Asya ortaklık görüşmelerini sonlandırdı.

Dün Gelir İdaresi Başkanlığı ve SGK'nın Bank Asya'nın tahsilat yetkisine 8 Eylül itibariyle son verildiğini açıklamasıyla Bank Asya'nın hisseleri işleme kapatılmıştı. Bugün ise bankadan çok önemli açıklama geldi.

Bank Asya, Qatar Islamic Bank ile yaptığı münhasırlık sözleşmesini feshetti. Bank Asya ile ilgili yeni bir gelişme ortaya çıktı. Bank Asya, KAP'a yaptığı açıklamada Qatar Islamic Bank'tan aldığı ortaklık görüşmelerinde yeni teklif alınmaması nedeniyle münhasırlık sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu.

Böylece Bank Asya'nın Qatar Islamic Bank'a satılacağı beklentisi son buldu. Bank Asya'nın hisseleri bugün de borsada işleme açılmadı.

ŞİRKET'TEN KAP'A YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Qatar Islamic Bank'ın (QIB) Bank Asya'da stratejik ortak olması ile ilgili olarak QIB'den alınan resmi teklif üzerine münhasır görüşmelere başlandığı 25.03.2014 tarihli özel durum açıklaması ile kamuoyuna duyurulmuştu. Bu süre zarfında mevcut münhasırlık anlaşması nedeniyle Bankamızca başkaca resmi bir teklif alınmamıştır.

Gelinen aşamada, yurtiçi yatırımcılarla da ortaklık görüşmelerinde bulunulabilmesi ve resmi teklif alınabilmesini teminen, QIB ile Bankamız arasında bulunan münhasırlık anlaşması 08.08.2014 tarihi itibariyle feshedilmiştir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bank Asya'ya bir şok daha!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN