Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'a destek için partisinden istifa etti

Afyonkarahisar merkeze bağlı Beyyazı belde Belediye Başkanı Asım Altıntaş, 10 Ağustos'taki seçimde, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemek için Demokrat Parti'den istifa ettiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 8.8.2014 20:00
Altıntaş, belediyede düzenlediği basın toplantısında, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Demokrat Parti'nin; MHP, CHP, Devrimci Halk Partisi, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi ile marjinal sol grupların, cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu desteklediği için partisinden istifa ettiğini kaydetti.

Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Erdoğan'ı destekleyeceklerini aktaran Altıntaş, Demokrat Parti'nin, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin aldığı kararın Türkiye için hayırlı olmadığını savundu.

Halkın, Erdoğan'ı desteklediğini ifade eden Altıntaş, "12 yıldır, Türkiye'nin değişiminde, dönüşümünde ve istikrarında imzası bulunan Başbakanımızı, desteklemenin vicdanı ve milli bir sorumluluk olduğuna inanıyorum" dedi.

Toplantıya katılan Demokrat Parti Beyyazı Belde Başkanı Seydi Altıntaş da seçimlerde Başbakan Erdoğan'ı destekleyeceklerini belirterek, teşkilat olarak istifa ettiklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'a destek için partilerinden istifa eden Büyükkalecik belde Belediye Başkanı Mustafa Çıngırak ve Akharım belde Belediye Başkanı Eşref Ünsal da toplantıda yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'a destek için partisinden istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN