Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memur-Sen'den Gazze kampanyası

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Gazze için başlatılan yardım kampanyasında toplanan bağışlarla Gazze'de ''Mehmet Akif İnan Mescid-i Aksa Okulu'' ve ''Memur-Sen Şifa Hastanesi'' yapımının amaçlandığını belirtti.

Giriş Tarihi: 9.8.2014 15:14
Esen, konfederasyonun Gazze için başlatacağı yardım kampanyasıyla ilgili Saffron Otel'de basın toplantısı düzenledi.

İsrail'in 238'i kadın, 405'i çocuk olmak üzere bin 867 Filistinli'yi katlettiğini ifade eden Esen, dünyanın katliama sessiz kalmasını eleştirdi.

Gazze'ye yönelik uygulananların soykırım niteliğinde olduğunu belirten Esen, saldırılar sonucunda üniversitelerin, okulların, sağlık merkezlerinin, birçok alt yapının işlevsiz hale geldiğini söyledi.

Türkiye'nin bütün bu olanlara sessiz kalamayacağını vurgulayan Esen, Memur-Sen ve konfederasyona bağlı 11 sendikanın genel başkanıyla bir araya gelerek Gazzelilerin yaralarına merhem olabilmek için yardım kampanyası başlatmayı uygun gördüklerini söyledi.


SMS ATARAK DA YARDIMDA BULUNULABİLECEK

Yardım kampanyasının isminin ''Gazze için ben de varım diyoruz. Gazze'ye vefa ve şifa kapısı açıyoruz'' olduğunu belirten Esen, kampanyaya bütün sivil toplum kuruluşlarının, tüm vatandaşların destek verebileceğini ifade etti.

Toplanan bağışlarla Gazze'de ''Mehmet Akif İnan Mescid-i Aksa Okulu'' ve ''Memur-Sen Şifa Hastanesi'' yapımının amaçlandığını belirten Esen, arta kalan parayı da Gazze'de kullanılamaz hale getirilen binaların onarımına harcamayı düşündüklerini söyledi.

Kampanya için Ziraat Bankası Ankara Yenişehir Şubesi'nde hesap açtıklarını belirten Esen, bunun yanı sıra tüm GSM operatörlerinden 2406'ya ''Gazze'' yazıp SMS gönderilerek de bağışta bulunulabileceğini bildirdi.


''İZİN ÇIKARSA GAZZE'YE EKİP GİDECEK''

Yardım kampanyasının yanında Memur-Sen'in Gazze'ye bir heyet göndermeyi planladığını da belirten Esen, heyette doktor, öğretmen, ilk yardım personeli, imam, öğretmen, sosyal danışman, su ve elektrik teknisyeninin olacağını söyledi. Esen, Dışişleri Bakanlığı'nın vereceği izinle bu ekibin Gazze'ye gideceğini kaydetti.

Kampanyanın 24 Ekim 2014'te sona ereceğini bildiren Esen, kampanyanın Türkiye'ye duyurulması için medyanın da destek vermesini istedi.

Esen, Dünya Rabia Günü ilan ettikleri 14 Ağustos'ta Türkiye'nin her ilinde alanlara inerek, bütün diktatörlere karşı geleceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memur-Sen'den Gazze kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN