Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de seçim istifaları

Giriş Tarihi: 11.8.2014 19:35
CHP Bafra Gençlik Kolları Başkanı Necdet Yarar, cumhurbaşkanlığı seçiminde partisinin başarısız olduğunu ifade ederek istifa ettiğini söyledi. Yarar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nunda istifa etmesi gerektiğini savundu.

Yarar, yaptığı açıklamada "Sevgili Bafralılar ve değerli kamuoyu 11.05.2014 tarihinde göreve gelmiş olduğum Cumhuriyet Halk Partisi Bafra Gençlik Kolları Başkanlığı'nı severek ve inanarak doğru veya yanlış yapmış bulunmaktayım. Siyasi olarak benim için bu onurlu görevden çok şey öğrendim. Görev aldığım sürece partimin aldığı sonuçlarda kendimin de suçlu olduğunu kabul ederek görevimden istifa ediyorum.

Ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan partinin tüm yönetimlerine kadar herkesin istifa etmenin parti için doğru karar olacağına inanıyorum. Bu istifalar bitiş değil devrimin başlangıcı olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bundan sonraki çizgisi ne ulusal çizgi nede sağlaşma olmalıdır, artık yolu sol olmalı, sosyalizm olmalıdır. Siyasi mücadeleme görev alayım veya almayayım inandığım çizgilerde mücadeleme devam edeceğim." dedi.

AKSARAY'DA DA İSTİFA!

Aksaray Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hasan Buminhan Yavuz, cumhurbaşkanı seçimlerinde başarısız olduğu gerekçesi ile görevinden istifa etti.

Aksaray Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hasan Buminhan Yavuz il başkanlığı görevinden istifa etti. Yavuz Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı'na yazdığı dilekçesinde;10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Aksaraylı seçmenlerimizi yeterli oranda sandığa gitmeye ve adayımız sayın Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu'na oy kullanmaya ikna edemediğimi düşündüğüm ve bu nedenle kendimi başarısız bulduğum için kısa bir süredir sürdürmüş olduğum CHP Aksaray İl Başkanlığı görevimden ayrılıyorum." ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de seçim istifaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN