Erdoğan’a tebrik yağıyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, resmi olmayan sonuçlara göre Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak tebrik etti.

Giriş Tarihi: 11.8.2014 11:16 Güncelleme Tarihi: 11.8.2014 12:49
Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı seçilen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan'a tebrik telefonları yağıyor.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve KKTC Cumhurbaşkanı Erdoğlu'nun resmi olmayan sonuçlara göre Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik ettiği bildirildi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel de Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik etti.

ALİYEV, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ KAZANAN ERDOĞAN'I KUTLADI


Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminden zaferle ayrılan Başbakan Erdoğan'ı kutladı. Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde yer alan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Aliyev'in Erdoğan'ı telefonla arayarak cumhurbaşkanı seçiminde elde ettiği zafer nedeniyle yürekten tebrik ettiğini ve Türk halkının refah ve huzuru için devletçilik faaliyetlerinde Erdoğan'a başarılar dilediği vurgulandı. Görüşmede, Erdoğan'ın da gösterilen ilgi ve kutlama için teşekkür ettiği kaydedildi. İkili arasında telefonla yapılan görüşmede 2 ülke arasındaki stratejik işbirliğine dayanan dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin tüm alanlarda bundan sonra daha da gelişeceği emin oldukları yönünde görüş bildirdikleri ifade edildi

NAZARBAYEV'DEN ERDOĞAN'A TEBRİK MEKTUBU

Kazakistan Cumhuriyeti Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki başarılarından dolayı Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a tebrik mektubu gönderdi.

Nursultan Nazarbayev, tebrik yazısında şu ifadeleri kullandı: 'Türkiye Cumhuriyeti için büyük tarihi manasına sahip Cumhurbaşkanlığı seçimlerdeki başarılarınızdan dolayı tüm Kazakistan halkı ve şahsım adına samimi tebriklerimi iletiyorum. Sizin başkanlığınızdaki Adalet ve Kalkınma Partisinin engin emekleri neticesinde Türkiye'nin büyük başarılara ulaştığına tüm dünya şahittir. Kazakistan ile Türkiye arasındaki kardeşlik ilişkilerinin halklarımızın refahı için daha da güçlenerek stratejik işbirliğinin derinleşeceğine inancım tamdır. Bu vesileyle size sağlık, yeni görevinizde büyük başarılar, kardeş Türk halkına büyüme ve refah dilerim.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan’a tebrik yağıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN