Onlar da seçmendi

Başbakan Erdoğan ailesiyle aynı sandıkta oy kullandı. Başbakan, "Millet ilk kez aracısız olarak cumhurbaşkanını seçiyor. Bu karar Türkiye'yi 2071'e taşıyacak vizyonu ortaya koyacak" dedi

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, oyunu Saffet Çebi İlköğretim Okulu'nda kullandı. Saat 14.25'te oy kullanacağı okula gelen Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, gelini Reyyan Erdoğan, kızı Esra Albayrak ve damadı Berat Albayrak eşlik etti. Okulun bahçesini dolduran vatandaşlar Erdoğan'ı alkışlarla karşıladı. Daha sonra ailesiyle 3245 numaralı sandığın bulunduğu sınıfa giren ve sandık görevlileriyle tek tek tokalaşan Erdoğan, sandık başkanına kimlik olarak pasaportunu ibraz etti. Ardından oyunu kullanmak üzere kabine girdi. Bu sırada Emine Erdoğan da Başbakan Erdoğan'ın bulunduğu kabinin yanındaki bölmede oyunu kullandı.

SEÇMEN KÂĞIDINI VERMEDİ

Sandık görevlisi Meltem Gençtürk, Başbakan Erdoğan'dan seçmen kâğıdını kendisine hediye etmesini istedi. Ancak Erdoğan, seçmen kâğıdının bugünün çok önemli bir hatırası olduğunu belirterek Gençtürk'e rozetini verdi. Erdoğan, "Türk demokrasisi için hayırlara vesile olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Katılımın yüksek olması en büyük temennimiz oldu. Onu da inşallah sandıklar açıldığında göreceğiz. Hayırlı olsun" dedi.

İLK TURDA KAZANACAĞIM
Bir diğer cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ise oyunu eşi Fisun İhsanoğlu ile birlikte Sarıyer'deki Yeniköy İlkokulu'nda bulunan 1592 numaralı sandıkta kullandı. Çocukları Mehmed Orhan ve Emin Aziz İhsanoğlu da aynı sandıkta oy verdi. İhsanoğlu "En iyi, en doğru anket bugün yapılıyor. Tahminim birinci turda kazanırız" dedi.

GÜL'DEN SANDIKTA VEDA
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı olarak son kez oy kullandı. TBMM'nin seçtiği son Cumhurbaşkanı olduğunu hatırlatan Gül, "Bütün arzum, görüşüm ve tavsiyem, artık Türkiye'nin bugünden, yarından itibaren gerçek gündemine dönmesi. Demokrasi ve hukuk yolunda, ekonomisini çok daha sağlamlaştırarak yoluna devam etmesidir" dedi.

OYUM EZİLEND EN YANA
Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesindeki Şehit Jandarma Üsteğmen Tevfik Pehlivan Ortaokulu'nda oyunu kullandı. "Türkiye siyaseti nitelik olarak büyük bir sıçrama yaşamıştır. Bu seçimler bunun önemli bir aşaması oldu" diyen Demirtaş, oyunu halklardan, ezilenlerden yana olana kullandığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onlar da seçmendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN