Kılıçdaroğlu’na belgeli cevap

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Seçimde bölgelerine gidip çalıştılar mı bu arkadaşlarımız? Hayır' sözlerine Birgül Ayman Güler'den açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 13.8.2014 16:24
CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisinin de aralarında olduğu kurultay çağrısında bulunan milletvekillerine yönelik sözlerine ilişkin, "Basın toplantısında açıklama yapan milletvekilleri, seçim süresi boyunca, yazılı olarak, TBMM çalışmalarına katılmakla görevlendirilmiştir. Seçim sürecinde alan çalışmalarında bulunmamamız, bu görevlendirmenin gereğidir" değerlendirmesinde bulundu.

Güler, partisinin Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan ve bir grup milletvekili ile dün düzenledikleri ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu kurultay toplamaya çağırdıkları basın açıklamasının ardından Kılıçdaroğlu'nun değerlendirmelerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Güler, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bugün, 13 Ağustos 2014 gazetelerinde, Sayın Genel Başkan'ın 'Seçimde bölgelerine gidip çalıştılar mı bu arkadaşlarımız? Hayır' şeklindeki sözleri yayımlanmıştır. Belgeli bir yanlışlık içeren bu sözler Parti Sözcüsü tarafından da yinelenmiş, sehven sarf edilmediği anlaşılmıştır.

Basın toplantısında açıklama yapan milletvekilleri, seçim süresi boyunca, yazılı olarak, TBMM çalışmalarına katılmakla görevlendirilmiştir. Seçim sürecinde alan çalışmalarında bulunmamamız, bu görevlendirmenin gereğidir. Üç başkanvekilinin ortak imzasıyla görevlendirme yazısı, 17 Temmuz 2014 tarihlidir. Yazıda 'Genel Kurul çalışmaları için görevlendirilen milletvekillerimizin Ankara'dan ayrılmamalarını, mazeretsiz olarak çalışmalara katılmalarını…' ifadesi yer almıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu’na belgeli cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN