Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şok iddia: Kılıçdaroğlu'nun dinlemelerden haberi vardı

Giriş Tarihi: 19.8.2014 08:18 Güncelleme Tarihi: 19.8.2014 08:22

Paralel çetenin kulaklarına Almanya eklendi. Başbakan Angela Merkel, ajanlarına Türkiye'yi dinletti. Ankara, casusluğu 5 yıl sonra öğrendi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ise başından beri bunu bildiği iddia edildi...

Almanya, Türkiye'ye hat çekti. Paralel çetenin dinlemeleriyle boğuşan Türkiye, küresel bir casusluk skandalı ile sarsıldı. Alman İstihbaratı BND'nin 2009'dan bu yana Türkiye'yi dinlediği ortaya çıktı. Türk Dışişleri, vahim gelişmeyle ilgili olarak düğmeye bastı. Alman büyükelçisi yüksek tondan uyarıldı. Ancak TAKVİM'in edindiği bir iddia, dinleme işlemini CHP'nin kapısına kadar taşıdı. İddiaya göre CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dinleme olayından haberi vardı. Söz konusu iddiaya göre Kılıçdaroğlu, 2008 yılında partisinin grup başkanvekili iken iki kez Almanya'ya gitti.

TEYİT ETTİRDİ AMA...


Bu sırada BND ajanı olduğu belirtilen kişiler, Kılıçdaroğlu'na ulaştı. Bundan sonraki süreçte ise CHP adeta çalkalandı. Deniz Baykal, bir kaset operasyonuyla koltuğunu bıraktı. Diğer bir iddia da Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlık koltuğuna oturduğu dönemde yaşandı. TAKVİM'in edindiği bilgilere göre CHP liderine, Seçilmiş Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın BND tarafından dinlendiği bilgisi iletildi. Kılıçdaroğlu söz konusu bilgiyi, Almanya'da yaşayan Tuncelili A.K.'nın vasıtasıyla teyit ettirdi. Ancak Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı bu konuda bilgilendirmedi. Öte yandan TAKVİM, BND ile ilgili çok önemli bilgilere ulaştı. Buna göre BND, 2009 yılından beri Türkiye'de 100 binden fazla kişiyi dinledi. İlk sırada ise siyasiler vardı.

ZABITA MÜDÜRÜ BİLE VAR


Alman ajanlar; Erdoğan ve ailesi, valiler, vali yardımcıları, kaymakamlar, emniyet müdürleri, belediye başkanları, savcılar, gümrük çalışanları ve hatta zabıta müdürlerine kadar herkesi dinledi. Tüm bu gelişmeler üzerine Türkiye'deki ekipler de harekete geçti. Şimdi paralel ihanet çetesi tarafından yapılan yasadışı dinlemelerin Almanya'ya aktarılıp aktarılmadığı araştırılıyor.

BOĞAZ'A NAZIR İCRAAT!


Almanya Türkiye'yi Bavyera Eyaleti'nde bulunan Bad Aibling'teki uydular üzerinden dinledi. Ancak Türkiye'deki üsler de aktif haldeydi. Buna göre Almanya, Türkiye'de 3 dinleme istasyonu oluşturdu. Bunlardan en önemlisi İstanbul Tarabya'daki Alman Başkonsolosluğu'nun yazlık rezidansıydı. BND, Trabzon'da bulunan askeri üs ile Mersin'de kurdukları bir dinleme merkezi üzerinden de Türkiye'ye kulak kabarttı.

DİNLE HÜRRİYET


Alman ajanları, Türkiye'ye kulak kabarttı. Ancak Hürriyet gazetesi buna duyarsız kaldı. Zira Almanya'nın önde gelen medya grubu Axel Springer'in Doğan TV holdingte yüzde 25'lik hissesi var. Ayrıca Aydın Doğan, Almanya'da yayın yapan Bild gazetesinin de ortağı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Kai Diekmann da Hürriyet'in yönetim kurulu üyesi...

Mevlüt YÜKSEL/TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şok iddia: Kılıçdaroğlu'nun dinlemelerden haberi vardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN