Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Allah nasip ederse dedi, 15 yıl sonra gerçekleşti

Seçilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığıyla ilgili Pınarhisar cezaevi’ndeki günlerinde söylediği söz 15 yıl sonra gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 28.8.2014 13:34
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in Basın Danışmanı ve Gazeteci-Yazar Bilal Çetin'in 2003 yılında yayınlanan "Türk Siyasetinde Bir Kasımpaşalı: Tayyip Erdoğan" isimli kitabında Erdoğan'ın nihai hedef olarak, Çankaya Köşkü'ne çıkarak cumhurbaşkanı olmayı belirlediği anlatılıyor.

Bilal Çetin'in 2003 yılında yayınlanan kitabının 28.sayfasında Erdoğan'ın 1999 yılında hapse girdiğinde kendisini ziyarete gelenlere siyasetteki nihai hedefinini açıkladığı görülüyor.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK PARTİSİNİ KURACAĞIM


Çetin'in kitabında Erdoğan'ın ziyarete gelenlere "Önüme hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın bu engelleri teker teker aşacağım.

Ferhat'ın Şirin' kavuşması gibi ben de milletime bir gün kavuşacağım. Allah'ın izni ve milletin sağduyusu ile Türkiye'nin en büyük partisini kuracağım ve bir gün Başbakanlık koltuğuna oturacağım.


'GÖZÜM ARKADA KALIR'

Başbakanlık koltuğuna oturmadan ölürsem gözüm arkada kalır. Allah nasip ederse bir nihai hedefim, Çankaya Köşkü'ne çıkmaktır" dediği aktarılıyor.

15 YIL SONRA GERÇEKLEŞTİ


Cumhurbaşkanlığı koltuğuna bugün oturacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pınarhisar cezaevinde belirlediği hedefe 15 yıl sonra ulaştığı görülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Allah nasip ederse dedi, 15 yıl sonra gerçekleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN