4 yeni bakan ve bir görev değişikliği

Giriş Tarihi: 30.8.2014
YALÇIN AKDOĞAN (Başbakan Yardımcısı): 22 Eylül 1969'da Üsküdar'da doğdu, Siyaset Bilimi Doçenti ve yazar. Yeni Şafak ve Star gazeteleri ile çeşitli dergilerde yazarlık yaptı. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulu'nda ders verdi. 8 kitabın yanında çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunuyor. İngilizce bilen Akdoğan, evli ve 3 çocuk babası.
NUMAN KURTULMUŞ (Başbakan Yardımcısı): 1959'da Ünye'de doğdu. Lisans ve yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. ABD'de Cornell Üniversitesi'nde doktora tezini hazırladı ve misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 1994 yılında ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde doçent unvanı aldı. "Sanayi Ötesi Dönüşüm" ve "İnsan Kaynakları Yönetiminde Japonya Modeli" isimli basılmış eserleri bulunuyor. Evli ve 3 çocuk babası.
MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU (Dışişleri Bakanı): 5 Şubat 1968'de Alanya'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitiren Çavuşoğlu, ABD Long Island Üniversitesi'nde ekonomi dalında yüksek lisans yaptı ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. AK Parti kurucu üyesi olan Çavuşoğlu, 22. ve 23. dönemlerde Antalya milletvekili seçildi. 26 Aralık 2013'ten bu yana AB Bakanı, Başmüzakereci ve Müzakere Heyeti Başkanlığı görevini yürütüyordu. İngilizce, Japonca ve Almanca bilen Çavuşoğlu, evli ve bir çocuk babası.
NURETTİN CANİKLİ (Gümrük ve Ticaret Bakanı): 15 Mayıs 1960'ta Giresun'da doğdu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere Sheffield Üniversitesi'nde tamamladı. Maliye Bakanlığı'nda Maliye Başmüfettişi, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve İstanbul Defterdarı Vekili olarak görev yaptı. 22, 23 ve 24. Dönem'de Giresun Milletvekili seçildi. İngilizce biliyor. Evli ve 4 çocuk babası.
VOLKAN BOZKIR (AB Bakanlığı): 1950'de Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. OECD Daimi Temsilciliği Müsteşarı, New York Başkonsolosu, Bükreş Büyükelçisi ve AB nezdinde T.C. Daimi Temsilcisi görevlerinde bulundu. Başbakanlık Dışişleri Danışmanlığı, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü ve Dışişleri Başdanışmanlığı, Dışişleri Bakanlığı AB'den Sorumlu Müsteşar Yardımcılığı ve AB Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Bozkır, evli ve 2 çocuk babası.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 yeni bakan ve bir görev değişikliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN