Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antep'te IŞİD kampı var mı?

Giriş Tarihi: 31.8.2014 17:50
Vali Erdal Ata, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün Gaziantep'te kampı olduğuna dair iddiaların dayanaksız ve kurmaca olduğunu bildirdi.

Ata, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde bazı medya organlarınca "IŞİD terör örgütünün Gaziantep'i üs bölgesi olarak kullandığı ve oluşturduğu kamplarda örgüt elemanlarına eğitim vererek, Suriye'ye gönderdiği" şeklinde asılsız haberler yapıldığını belirtti.

Yapılan incelemelerde haberde geçen görüntülerin nerede, ne zaman ve ne amaçla çekildiğinin belli olmadığını ifade eden Ata, şunları kaydetti:

"Bahsedilen iddiaların dayanaksız ve kurmaca olduğu açıkça görülmüştür. Bahse konu haberlerin mesnetsiz ve asılsız olduğu, amacın tamamen mevcut hükümeti ve onun üzerinden dolaylı olarak ülkemizi uluslararası seviyede itibarsızlaştırmak, ülkemizin ilerleme yolunda önünün kesilmesine yönelik çaba ve girişimler olduğu değerlendirilmektedir. Halkımızın bu tür asılsız haberlere itibar etmeyeceğine ve her zaman devletine olan inanç ve güvenini diri tutarak şer odaklarıyla mücadelede yanımızda olacağına dair inancımız tamdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antep'te IŞİD kampı var mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN