Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okay Gönensin: Mezar ziyaret etmekle devrimci olunmuyor

A Haber’de Kadraj programına konuk olan Vatan Gazetesi Yazarı Okay Gönensin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yeniden partinin Genel Başkanlığına seçildiği CHP Kurultayı’nı ve kurultaydan çıkan mesajları değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 8.9.2014 11:52 Güncelleme Tarihi: 8.9.2014 11:57
CHP liderinin kurultay konuşmasındaki "Devrimci Kemal'im ben, Dersimli Kemal'im ben" sözlerini yorumlayan Gönensin, "Aşağı yukarı aynı kuşaktanız kendisiyle, ben her hangi bir devrimci faaliyette Kemal Kılıçdaroğlu ismini duymadım. Mezar ziyaret etmekle 'devrimci' olunmuyor" dedi.

CHP'LİLER DE CHP'DEN MEMNUN DEĞİL

Gönensin sözlerine şöyle devam etti:

"CHP'ye oy verenlerin de CHP'nin şu anki durumundan memnun olmadıkları kesin. Sonuçta oy verdiğiniz partinin iktidar olmasını istersiniz, çünkü onun için oy veriyorsunuz. CHP, şu anda iktidar adayı olamıyor. Bunu her vesileyle, her şekilde ifade ediyorlar kendileri de. Bu durumdan delegenin de rahatsız olduğu son kurultaydaki oy dağılımından ciddi bir şekilde ortaya çıkmış oldu.

İŞTE OKAY GÖNENSİN'İN ÇARPICI ANALİZİ

MEZAR ZİYARET ETMEKLE DEVRİMCİ OLUNMUYOR

Deniz Gezmiş'in ve idam edilen arkadaşlarının mezarını ziyaret etmekle 'devrimci' olunmuyor. 'Ben devrimci Kemal'im' diyor. Biz aşağı yukarı aynı kuşaktanız ama ben Kılıçdaroğlu'nu tanımıyorum. O dönemde herhangi bir devrimci faaliyeti olup olmadığını da araştıracağım... Olduğunu sanmıyorum, olsaydı bilirdik, duyardık. Ben bu söylemi de ucuz buluyorum."

KAYNAK: A Haber

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okay Gönensin: Mezar ziyaret etmekle devrimci olunmuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN