Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çözüm için ışık göründü'

Giriş Tarihi: 9.9.2014
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm sürecinde sonuca çok yaklaşıldığını belirterek, "Işığın göründüğünü söyleyebilirim" dedi. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Arınç, şunları söyledi:

GÜLEN'İN İADESİ:
Türkiye bir hukuk devleti. ABD'deki o zatın Türkiye'ye iadesi istenecekse veya o ülkeden sınırdışı edilmesi istenecekse, ABD'nin ilk defa isteyeceği şey eldeki bilgi ve belgelerin kendisine ulaştırılmasıdır. Biz bunun gerekli ve doğru olduğuna da hem şahsen hem de hükümet olarak inanırız.

ÇÖZÜM SÜRECİ:
Çözüm süreci konusunda sayın Başbakanımızla kapsamlı bir toplantı yaptık. Fevkalade verimli oldu. Burada herkes kendisine düşen rolü en iyi şekilde oynayacak. Bu işin anahtarı, kilit rolü Meclis'ten çıkardığımız kanundur. Neredeyse Meclis'in ittifakıyla kabul edilmiştir. 6 maddelik kanunda ne varsa yerine getireceğiz. Süreci en kısa sürede olumlu sonuçlandırmalıyız. Zaman uzadıkça olaya maniler katılabilir. Çünkü bazı çeteler bu süreci provoke etmek için eylemler yapmaktadırlar. Elbette yapacaklarımızı maddeler haline getirip, zaman içinde hepsinin adımı atılacaktır. Ben 2 yıllık süreçte geldiğimiz noktada sonuca çok daha yaklaştığımızı ve ışığın göründüğünü söyleyebilirim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çözüm için ışık göründü'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN