'Az sınav, az stres daha çok spor...'

Milli Eğitim Bakanı Avcı, öğrencilere kendilerini okula hapsetmemelerini belirterek, "Hayatınızda daha az sınav, daha az test, daha az gerginlik olsun ki daha çok spor yapın. Müziğe, resme, edebiyata vakit ayırın" dedi

Giriş Tarihi: 14.9.2014
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yeni eğitim öğretim yılının paszartesi günü başlayacak olması nedeniyle görüntülü bir mesaj yayımladı. Avcı, okulun öğrencilerin hayatının önemli bir bölümünü işgal edeceğini, onun cazip bir şey olması için ellerinde gelini yaptıklarını söyledi. Öğrencilerin kendilerini okula hapsetmemesi için gerekeni de yaptıklarına işaret eden Bakan Avcı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Hayatınızda daha az sınav, daha az test, daha az gerginlik olsun ki daha çok spor yapın. Okulda tanıştığınız edebiyatla, resimle, müzikle ilgilenecek daha çok vaktiniz olsun. Vaktinizin daha azını okulda biz yönetelim, daha çoğunu siz kendiniz yönetin istiyoruz. Sevgili veliler, bu süreçte sizlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çocuklarımızı geçmişte kalmış alışkanlıklara, sizin bizim alıştığımız dünyaya göre değil, onların yaşayacağı çağlara göre yetiştirmeye çalışırken, sizin de kendi alışkanlıklarınızla onların önüne engel çıkarmamanız gerekiyor."

Bonzaiye karşı okullar narkotimlere emanet
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, önceki gün konuğu olduğu Anadolu Ajansı Editör Masası'nde yeni eğitim-öğretim yılında uyuşturucuyla mücadele konusunda bir eylem planı hazırlandığını anlattı. Avcı, "Velilerimiz de öğretmenlerimiz de öğrencilerimiz de bu haftadan itibaren okul çevrelerinde özellikle bu konuda uzman ekiplerin görevlendirildiği ve çok sıkı bir tarassut (gözetleme) altında tutulduğunu bilecekler. 'Narkotimler' diyoruz bunlara. Bir kısmı sivil olacak. Ama okul çevrelerinde yuvalanmış olan, yuvalanmak isteyen belli yerlerde mekan tutan kötü niyetli kişilere karşı çok acımasız bir mücadele kampanyası başlatıyoruz. Esnaf ve vatandaşlarımızın da desteğini sağlayacak bağlantılar kuruluyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Az sınav, az stres daha çok spor...'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN