Kılıçdaroğlu'na sert çıkış

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Sultangazi Devlet Hastanesi temel atma töreninde konuştu

Giriş Tarihi: 20.9.2014 00:32 Güncelleme Tarihi: 20.9.2014 11:50
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Türkiye en geç 2018'de bütün hastanelerini yeniden yapmış, bütün tıbbi teknolojisini çağdaş teknoloji ile donatmış dünyanın en gelişmiş sağlık ülkesi olacak" dedi.

'AMBULANS UÇAKLARI RÜYANDA GÖREMEZDİN'

Sağlıkta Türkiye'nin geldiği durum hakkında bilgiler veren Müezzinoğlu, zaman zaman muhalefetin kendilerini eleştirdiğini belirterek "Haklı eleştirilerinizin başımızın üstünde yeri var. Haklı eleştirilerinizi daha iyiye taşımak bizim görevimiz. Ama ne olur iftira etmeyin. Ne olur fitne üretmeyin. Bu milleti ayrıştırmayın. Bu bayrağın daha güçlü dalgalanmasına siz de yardımcı olun. Ey Kılıçdaroğlu acaba rüyanda ambulans helikopterleri görebiliyor muydun? Ambulans uçakları rüyanda görsen inanabiliyor muydun?" dedi.

"2015'TE AÇILIŞINI YAPMAK İSTİYORUZ"

Sultangazi Devlet Hastanesi temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti İstanbul milletvekilleri Türkan Dağoğlu, İbrahim Yiğit, Osman Bak ve Ahmet Haldun Ertürk, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta' da katıldı. Müezzinoğlu törende yaptığı konuşmada, bazı olumsuzluklar nedeniyle gecikme yaşadıklarını belirterek "Bu gecikmeyi telafi etmemiz lazım. 2016 cümlesini konuşmamamız lazım. En fazla 31 Aralık 2015'te buranın açılışını yapmak istiyoruz" dedi.

2018'DE TÜM HASTANELER YENİLENECEK


Yeni yeni başarılara imza atmak istediklerini söyleyen Müezzinoğlu "Şu anda buradaki 600 yataklı hastane ile birlikte Türkiye genelinde Sağlık Bakanlığı olarak yaptığımız 216 hastanenin inşaatı devam ediyor. 32 bin yatak kapasiteli. Bunların bir kısmı bu yıl hizmete girecek. Bir kısmı seneye hizmete girecek. En geç 2016'da 32 bin yatak kapasitesi bu ülkenin hizmetine girecek. Diğer taraftan kamu-özel işbirliği ile 24 bin yatak kapasiteli inşaat devam ediyor. 2017 sonu en geç 2018'de Türkiye bütün hastanelerini yeniden yapmış, bütün tıbbi teknolojisini çağdaş teknoloji ile donatmış dünyanın tek ve en gelişmiş sağlık ülkesi olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'na sert çıkış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN