Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnce: CHP kimlik bunalımı yaşıyor

CHP'de kimlik bunalımı yaşandığını söyleyen Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nun çabalarıyla CHP'ye katılan Mehmet Bekaroğlu'nu da topa tuttu.

Giriş Tarihi: 24.9.2014 10:09 Güncelleme Tarihi: 24.9.2014 10:16
CHP yönetiminin bilimden yararlanmadığını ve beceriksizlikler yüzünden yenildiklerini itiraf eden CHP'li Muharrem İnce, eleştiri oklarının hedefine bu kez partiye Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine katılan Mehmet Bekaroğlu oturttu.

CHP'li Muharrem İnce, yönetime giren Bekaroğlu verilen ''Tanıtım ve Halkla İlişkiler'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı''nı içine sindiremeyerek, ''Partiye bir gün olsun çay içmeye gelmemiş kişi, partinin neyini yönetecek?'' diyerek çok sert tepki gösterdi.

İnce'nin Yeni Şafak'taki röportajında Mehmet Bekaroğlu ile ilgili soruya verdiği cevap şöyle;

Dışarıdan gelen partimin dokusunu bilemez. Belediye başkanı, milletvekili olmasına itirazım olmaz ama partiyi yönetemez. Şimdi partideki 130 milletvekilinin amiri pozisyonunda. Bu olacak iş mi yani? Ömrüm on beş yaşından elli yaşına kadar bu partide geçti. Partiye bir gün olsun çay içmeye gelmemiş kişi, partinin neyini yönetecek? Bu partinin tuvaletini yıkamışım, bayrağını asmışım... Namuslu ve düzgün bir adamdır. Yöntem itibariyle eleştirimi ortaya koyuyorum. (Gülerek) Ayrıca partide kimlik bunalımı var zaten. Kendisi ruh doktoru olduğu için o konuda da partiye bir katkısı olabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnce: CHP kimlik bunalımı yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN