Cemil Barlas: Gülen’in verilmemesi övünülecek bir şey değil

Giriş Tarihi: 26.9.2014 16:05

A Haber'de Canan Barlas ile Gündem'e katılan Haber X Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas, merkez medya ve ‘Paralel’ medyanın her durumda Türkiye'yi ve Hükümet’i karalayan manipülatif yayıncılığı için "Bunlar medya değil, başka unsurların buradaki güçleri" yorumunda bulundu.

'Paralel Yapı'nın Fethullah Gülen'in Amerika tarafından Türkiye'ye iade edilmemesinden dolayı övündüğünü belirten Barlas, "Gülen'in verilmemesi Türkiye'de konuşulan şeylerin doğru olduğunu gösterir. Amerika niye vermiyor, çünkü kendi adamı. Bu övünülecek bir şey değil ki" diye konuştu.

GÜLEN'İN VERİLMEMESİ ÖVÜNÜLECEK BİR ŞEY DEĞİL


Nerede terör, istihbarat ve savaş konusu varsa gözleri parlayan bir 'Paralel' medya var. Bu medya değil başka hassasiyeti olan bir şey. Aynı şey merkez medyada da var. Nerede bir darbe olursa, nerede bir karışıklık olursa arkalarından giden bir merkez medya var. Biz bunlara medya diyoruz ama bunlar medya değil. Bunlar başka unsurların buradaki güçleri. Bunlara dini cemaat deniyor. Dini neresi bunun İslam'ın beş şartında kara propaganda diye bir şey mi var da biz bilmiyoruz.

REHİNELER ÖLSÜN DİYE YATIRIM YAPTILAR


Muhalefet, 'Paralel Yapı' ve merkez medya, rehine krizine çok uzun zaman yatırım yaptı. Bu işin ölümle sonuçlanmasına, kan çıkmasına, birilerinin kafasının kesilmesine ve buradan doğacak karışıklıktan kendilerine pay çıkartmak için çok ciddi yatırım yaptılar. Rehine krizi başladığından beri, Süleyman Şah türbesini vermekten tutun da, olur olmadık ne kadar şey varsa kullandılar. Tabii onların planladığı gibi olmadı, bu rehineler kurtuldu. Ve rehineler kurtulunca da sanki o rehineler çıktılar, kendileri geldiler, hatta kendileri geldiler de kimse yoktu burada beklediler telefon ettiler gibi bir hava estirdiler. Bu çok ciddi ve diplomatik bir başarı. Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler'e bu başarıyla gitmesi çok müthiş bir şey oldu. Bu rehine operasyonundan anladık ki bombalayarak bir yere varılmıyor. Biz 30 yıl yaşadık. Dağları, tepeleri, bayırları 30 yıl bombaladık terör arttıkça arttı. Millet olarak bunu Kürt barışında gördük. Sorunlar bombalayarak çözülmüyor.

A Haber


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemil Barlas: Gülen’in verilmemesi övünülecek bir şey değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN