Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kimse Türkiye'ye ev ödevi vermesin'

Giriş Tarihi: 27.9.2014

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Suriye ile ilgili olarak kimsenin Türkiye'ye ev ödevi verme şımarıklığı içine girmemesini söyledi

'nin 2014- 2015 akademik yılı, düzenlenen bir törenle açıldı. Üniversitenin kongre merkezindeki törene Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Nejat Koçer ve Şamil Tayyar ile Gaziantep Valisi Erdal Ata ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile davetliler ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Kalyoncu, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması için üniversitelerin daha çok bilim ve teknoloji üretmesi gerektiğini belirterek, "Bu sene bizim için çok önemli, çünkü ilk mezunlarımızı veriyoruz. Geçen yıl 4 yeni bölüm açmıştık. Lisans ve yüksek lisansta 5 bin civarında öğrencimiz oldu. Üniversitemizin hedefi, akademik bilgisi ve mesleki donanımı yüksek bireyler yetiştirmek ve geleceğin Türkiye'sini şekillendirmede katkısının olmasını sağlamaktır" dedi.

İLK DERS AKDOĞAN'DAN
Törende yaptığı konuşmada öğrencilere ilk dersi veren Akdoğan, Türkiye'yi özetlediği için Gaziantep'i iyi analiz etmelerini istedi. Türkiye'nin Suriye ile ilgili tutumunu eleştiren bazı ülkelere tepki gösteren Akdoğan, "Biz bu yardımları yaparken birileri de sadece 'Şu yapılmadı, bu yapılmadı' diye ahkam kesiyor. Peki, kardeşim sen ne yaptın? Taşın altına elini koydun mu? Türkiye tek başına bunu göğüsleyen bir ülke durumunda. O zaman kimsenin Türkiye'ye ev ödevi verme gibi bir şımarıklık içine girmemesi gerekiyor. Türkiye kendi milli çıkarları neyi gerektiriyorsa o adımları kendisi planlar ve kendi iradesiyle atar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kimse Türkiye'ye ev ödevi vermesin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN