Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel katip, hâkim ve savcıları fişlemiş

Iğdır'da hâkim ve savcılarla adliye personelini "Cemaate düşman, içki içiyor" diye fişleyen zabıt kâtibi yakayı ele verdi

Giriş Tarihi: 29.9.2014
Iğdır'da hâkim ve savcıları siyasi görüşü, inançları, özel yaşantıları ve paralel yapıya yakın olup olmadıkları gibi konularda fişleyen zabıt katibi Adem Güneş tutuklandı. Güneş'in, savcı ve hâkimler hakkında, 'kumar oynuyor', 'alem yapıyor', 'kadınlara düşkün' şeklinde notlar tuttuğu belirlendi. Adliye personelini de "7 numara: Cemaate düşman, 5 numara: cemaate yakın düzgün ve sadık, 3 numara: cemaate sempati duyuyor, 6 numara: yola getirilebilir" şeklinde kodlayan katibin, gardiyan alımlarında da kendi referanslarını kullandığı belirtildi.

ŞANTAJ İÇİN KULLANILACAKTI
Adem Güneş'in, Iğdır Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı S.Ş.'yi de özel olarak takip ettiği, özel hayatını derinlemesine araştırdığı, işe geliş gidiş saatlerine kadar tüm detayları not tuttuğu ortaya çıktı. İddiaya göre fişlemelerdeki bilgiler, HSYK seçimlerinde baskı unsuru olarak kullanılacak, hakim ve savcılar tehditle paralel yapının adaylarına oy vermeye zorlanacaktı. 2012'ye kadar Iğdır Adliyesi'nde zabıt katibi olarak görev yapan Güneş'in, daha sonra geçtiği Iğdır Üniversitesi Hukuk Müşavirliği'nde de üniversite personelini fişlediği iddia edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel katip, hâkim ve savcıları fişlemiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN