Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kasetler emniyetteki Paralel Yapı'ya ait

Paralel Yapı'nın kendisine komplo kurduğunu belirten , tutuklanmasına neden olan kasetlerin şu anda tutuklu olan, emniyetteki Paralel Yapı'ya mensup bazı polislerce servis edildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 1.10.2014

'ne yardım suçundan 15 yıl 4 ay hapis cezası alan ve Anayasa Mahkemesi'nin "ihlal" kararının ardından tahliye edilen eski Emniyet Müdürü kendisine Paralel Yapı tarafından komplo kurulduğunu söyledi. Taksim Hill Otel'de basın toplantısı düzenleyen Avcı, Eskişehir'deki makamında ele geçirildiği iddia edilen kasetlerin şu an tutuklu bulunan ve paralel yapıya mensup polislerce Eskişehir'deki kişiye verildiğini belirtti. Kasetlerin ortaya çıkarılış şekline ilişkin polis görüntülerini gazetecilere izleten Hanefi Avcı "Bu kasetler benim olsa idi yanında arşivler, kayıtlar, kişilerin KOM ve terör kayıtları ile HTS raporlarının da bulunması gerekirdi. Odada 2 çelik kasa olmasına rağmen kasetlerin bulunduğu çanta dolabın üzerinde çıkıyor. Çantaya baktığınız zaman temiz olduğunu ve sadace çekerken sürtünmeden oluşan tozu görüyoruz. Peki günlerce orada olan bir çanta nasıl oluyor da temiz kalabiliyor" diye sordu. Çantanın içindeki kasetlerin çıplak elle kontrol edildiğini ve üzerindeki şeffaf naylonların yırtılarak atıldığını anlatan Avcı, "Eğer o naylonlar yırtılmamış olsa ve evraklar imha edilmemiş olsaydı üzerindeki parmak izleri tespit edilebilirdi. Kaset ve dosyada ne bir parmak izim ne de vücut izim ortaya çıktı" dedi.


'HSYK seçimleri çok önemli'
Söz konusu kasetlerin görev yaptığı dönemi ve illeri kapsamadığını anlatan Avcı, şöyle devam etti: "2003-2005 yılları KOM Daire Başkanı olduğum dönemde enerji, BOTAŞ, Neşter, Mafya vs birçok operasyonu yönettim. Siyasetçi, bürokrat vs dinlemeleri dosyada olmasına rağmen onlara ait hiçbir ses kaydı burada yoktur. 2005-2009 yıllarında Kapıkule operasyon vs tahkikatların yapıldığı tarihlerde Edirne Emniyet Müdürlüğü yaptım, bu konuşmalardan hiçbiri o dönemlere ait değildir." Komplocuların yargı önüne çıkarılmasını isteyen Avcı, "Davanın savcısı Kadir Altınışık hakkında HSYK'ya şikayette bulunduk ama ses çıkmadı. HSYK bazı yargıç ve savcılar için ceza vermemek için uğraşıyor. HSYK seçimleri çok önemli. Bu seçimlerde tarafsız ve bağımsız kişiler olmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasetler emniyetteki Paralel Yapı'ya ait
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN