Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şişli Belediyesi'nin renkli özel kalem müdürü

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, eşcinsellere destek veren Boysan Yakar'ı, özel kalem müdürü yaptı. Taksim'deki LGBT yürüyüşünde renkli kıyafetlerle dikkat çeken Yakar, partide tartışma yarattı.

Giriş Tarihi: 5.10.2014 09:20 Güncelleme Tarihi: 5.10.2014 11:00
Türkiye'nin 'Milli Şef'i olarak hafızlara kazınan 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün torunu Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün Başdanışmanı Boysan Yakar'ın renkli görüntüleri tartışma yarattı. 29 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen İnönü, Mayıs 2014'te Boysan Yakar'ı (26) özel kalem müdürü olarak göreve atadı.

YÖNETİM RAHATSIZ

Şişli Belediye Başkanı İnönü'nün 'Renkli baş danışmanı' Yakar'ın CHP Genel Merkez'den gönderildiği öğrenildi. Yakar, geçen Temmuz ayında İstanbul Taksim'de yapılan 12. İstanbul LGBT Onur Yürüyüşü'ne katıldı. Eşcinsellere destek verdi.

İnönü'nün özel kalem müdürlüğü görevini de yürüten Yakar'ın fotoğraflarının ortaya çıkması, Şişli Belediyesi Meclis üyeleri ve başkan yardımcıları arasında rahatsızlık yarattı.

Boysan Yakar'ın, Başkan yardımcılarından da fazla yetkilere sahip olduğu iddia edildi. Makam arabası ve sekreteri olan Yakar'ın, başdanışmandan çok Belediye Başkanı gibi hareket ettiği belirtildi. Bu duruma meclis üyeleri isyan etti.

'DİKKAT ETMELİ'

Bu arada Yakar'ın bu görüntülerinin ortaya çıkmasını yorumlayan bir başkan yardımcısı "Farklı renklere, tercihlere her zaman saygımız var. Ancak toplumun bazı hassasiyetleri var. Dikkat etmemiz gerekir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şişli Belediyesi'nin renkli özel kalem müdürü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN