'da asker şehre indi

Giriş Tarihi: 8.10.2014 09:39 Güncelleme Tarihi: 8.10.2014 10:59

'da dün gece itibariyle devam eden olaylar nedeniyle askeri birlikler şehre indi. Askeri birlikler Olası durumda müdahale etmek için hazır bekletiliyor.

Valiliğinin saat 22:00'den itibaren sabah 07:00'a kadar nı ilan etmesiyle şehir merkezine askerli birlikler indi. (JÖH) timlerinden oluşan birlikler, Diyarbakır-Elazığ karayolu üzerinde güvenlik önlemi aldı. Şehir giriş ve çıkışlarını kontrol altına alan JÖH timlerinden oluşan birlikler şehirde herhangi bir olası durumda müdahale etmek için hazır bekliyor. Bölgede gerginlik sürüyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI PERŞEMBE SAAT 06.00'YA KADAR UZATILDI

Diyarbakır'daki sokağa çıkma yasağı, Çınar, Eğil, Ergani, Dicle, Hani, Hazro, Kocaköy ve Kulp ilçeleri de dahil edilerek perşembe saat 06.00'ya kadar uzatıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince merkez Bağlar, Kayapınar, Sur, Yenişehir ilçeleri ile Bismil, Silvan ve Lice ilçelerinde ortaya çıkan şiddet eylemleri nedeniyle bozulan asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için saat:07.00'ye kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği anımsatıldı.

Yapılan değerlendirme sonucu sokağa çıkma yasağının Çınar, Eğil, Ergani, Dicle, Hani, Hazro, Kocaköy, Kulp ilçelerinin de dahil edilerek 9 Ekim Perşembe günü saat 06.00'ya kadar uzatıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Şehrimizin huzuru, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bakımından sokağa çıkma yasağına uyulması büyük önem arz etmektedir.

Güvenlik, sağlık (112 komuta kontrol, 112 Acil Sağlık İstasyonları, hastanelerde vardiye değişimleri), itfaiye, su, doğalgaz, elektrik, ulaşım idaresi çalışanları hariç diğer kamu görevlileri idari izinli olacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'da asker şehre indi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN