Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan'ın Paralel'le savaşı

Giriş Tarihi: 10.10.2014

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinin ardından ilçelerindeki lanmaya karşı hukuk savaşı başlattı

'nın Hendek ilçesinin Belediye Başkanı AK Partili Ali İnci, 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinin ardından gerçek yüzlerini görerek savaş açtığı nın ilçedeki uzantılarına hukuki yöntemlerle darbe üstüne darbe vurdu. Paralel yapının usulsüz ve ruhsatsız faaliyet gösteren yurtlarını, dershanelerini ve okullarını kapatan, finans kaynaklarını kurutan ve burslarını kesen İnci, "Paralel'in nefesini kesip hareket alanı bırakmadım. Diğer başkanlar da bu mücadelede yer almalı" dedi. İnci, Hendek'teki paralel yapılanmaya karşı verdiği hukuk savaşını şöyle anlattı: "Devlet içinde paralel yapının gündeme geldiği dönemde Gülen örgütünün Hendek'te bulunan ileri gelenlerini topladım. Çünkü Hendek'te eğitim fakültesi bulunduğundan burası en güçlü oldukları yerdi. Kendilerine "Olayın aslı nedir, mesele dershane meselesi mi?" diye sordum ve bilgi almak istedim. Örgütün Hendek sorumlusu Sinan Ş. ve yönetimi hükümete ağır suçlamalar yönelterek 'Mesele dershane değil, memleket meselesi' dedi. 'Size ne. Siz Hükümeti mi idare ediyorsunuz, Başbakanı mı idare ediyorsunuz?' dedim. Daha sonra örgütün ağabeylerinden Şükrü U.'nun da olduğu bir grupla seçimler öncesinde toplantı yaptık. Ben, geçmişte kendilerine çok hizmet yapmış, imkan sağlamış bir insan olduğum için yine de bana oy vermeyeceklerini düşünmüyordum. Dedim ki kendilerine 'Hayırdır? Ablalar, ağabeyler kapı kapı geziyor, her yerde beni ve partimi kötülüyorlar?' Bana verdikleri yanıt şu oldu: 'Bizim 4 bin oyumuz var, sana 4 tanesini bile vermeyeceğiz'. Sebebini sorunca da 'Onu Başbakanına soracaksın' dediler. Geçmişte kendileri için yaptıklarımı hatırlatınca 'Sen bunları Allah rızası için yaptın' dediler. 'Evet ben gerçekten bunları Allah rızası için yaptım. Peki, siz neyin rızası için bana oy vermeyeceksiniz? Şeytanın rızası için mi, İsrail'in rızası için mi?' diye sorunca ses çıkarmadılar. Ben de açık net bir şekilde 'Bakın bana taşla vurana asla taşla vurmam çünkü taş ufalanır, granitle vururum' dedim. Bunun üzerine karşımdaki 'Senin Başbakanın balyozla vuruyor' dedi. Ben de 'Size demirle vurulmaya razı mısınız?' dedim. 'Kazanırsan' yanıtı verdiler. Ben de 'Seçimden sonra görüşürüz' dedim ve devlet içinde devlet olmaya çılışan bu yapılanmanın usulsüz işlemlerine karşı mücadele başlattım."

İŞTE PARALEL TEMİZLİK

Paralel yapılanmanın 17 yıldır yurt olarak kullandığı iki daire boşaltılarak İlim Yayma Cemiyeti'ne tahsis edildi.
Bu yurtlarda kalan 60 öğrenciye verilen burslar iptal edildi..
SAGİAD Hendek Şubesi'nin tabelası indirilerek, şube kapatıldı.
Tepecik Kız Öğrenci Yurdu iskanı olmaması ve kullanıma müsait olmaması nedeniyle kapatıldı.
Belediyeye ait olan ve paralel yapının kullandığı 1000 metrekarelik kapalı alana sahip Cengiz Taştan Öğrenci Yurdu kira ödenmediği için boşaltıldı. Boşaltırken binaya zarar verenlere dava açıldı.
Ümran Erkek Öğrenci Yurdu'nun iskanı iptal edildi. Evrakta imzası olan 4 memur hakkında soruşturma başlatıldı.Yurt kapatıldı.
Ebru Kız Öğrenci Yurdu kapatıldı. Tuba Kız Öğrenci Yurdu için hukuki mücadele başlatıldı. kapatılacak.
FEM Dershanesi'nde iskan değişikliği tespit edildi. Gerekli çalışmalar başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan'ın Paralel'le savaşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN