Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan seçimine ilk yorum

Giriş Tarihi: 13.10.2014 11:24 Güncelleme Tarihi: 13.10.2014 12:15
Davutoğlu'ndan HSYK seçimine ilk yorum

Başbakan Davutoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği istişare toplantısında konuştu. Davutoğlu, dün gerçekleşen üyeliği seçimlerine dair " Türkiye'de yargının bağımsızlığı demokratikleşme bağlamında en önemli adımdır. HSYK'da demokratik bir seçim gerçekleştirdiler" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TOBB İstişare Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, IŞİD bahanesiyle yapılan izinsiz gösterilere değinerek, "Ne yaparlarsa yapsınlar kamu düzeni zaafa uğramayacaktır. Devlet kamu düzenini tesis etmek için her türlü tedbiri almaya kararlıdır. Bu konuda en ufak ihmal ve zaaf söz konusu olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, "Kobani bahane edilerek yapılan bu vandalizmde, bu şiddet sarmalında, bu terör faaliyetlerinde 33 vatandaşımız hayatını kaybetti, 2 polisimiz şehit oldu, 135 polisimiz yaralandı, 531 polis aracı, 631 sivil araç yakıldı. 214'ü okul olmak üzere, aralarında Kur'an Kursları, müzeler, kütüphaneler de bulunan bin 122 bina tahrip edildi" şeklinde konuştu.


"ÇÖZÜM SÜRECİNİ AYAKTA TUTMAYA KARARLIYIZ"

"Yıkanlara, tahrip edenlere karşı inşayı ve ihyayı öne çıkarıyoruz" diyen Başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kriz çıkaranlara karşı yepyeni bir vizyonun temsilini üstleniyoruz. Çözüm sürecini sabote etmek isteyenlere karşı da çözüm sürecini ayakta tutmaya, çözüm sürecini milli birlik ve kardeşlik projesinin temel ayağı olarak korumaya kararlıyız."


"YARGI MENSUPLARIMIZ EN GÜZEL MESAJI BÜTÜN TOPLUMUMUZA VERMİŞLERDİR"

Başbakan Davutoğlu, konuşmasında HSYK üyeliği seçimine de değinerek "Türkiye'de yargının bağımsızlığı ve yargının herhangi bir grubun ipoteği altına girmemesi bütün bu ekonomik kalkınma ve siyasi demokratikleşme çabalarının en önemli ayağıdır. Dün yargı mensuplarımız kullandıkları hür iradeleriyle aslında bu konudaki en güzel mesajı bütün toplumumuza vermişlerdir. Kendilerine gerçekleştirdikleri demokratik seçim ve yargının önümüzdeki dönemde adaleti tesis etme konusundaki kararlılığını teyit etmiş olmaları dolayısıyla bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan HSYK seçimine ilk yorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN