'Vizyona karşı tuzak'

Giriş Tarihi: 14.10.2014
'Vizyona karşı tuzak'

Kobani protestolarını değerlendiren Davutoğlu: Bizde vizyon var, onlarda tuzak. Ancak kaos sarmalı içine sokamayacaklar. Türkiye 90'lara dönmeyecek

TOBB Genel Merkezi'nde Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu bölgelerinden gelen oda ve sendika temsilcilerine seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu şu mesajları verdi:
DÜĞMEYE BASTILAR: Türkiye'nin ayağa kalkmasını, sadece kendisini değil çevresindeki bütün bölgeleri, dost halkları da büyük çınarın altında barındırabilmesini, geliştirebilmesini sağlayacak bir güç haline gelmesinden rahatsız olanlar harekete geçtiler. Birtakım yerlerde Kobani olayları bahane edilerek düğmeye basıldı. Üçüncü seçimin öncesinde 'Acaba tekrar Türkiye karıştırılabilir mi' diye birtakım fitne odaklarının devreye girdiğini gördük.
KAOS SARMALI İÇİNE SOKAMAYACAKLAR: Bu yolla Kobani'ye mi yardım ettiler? Suriye'deki zulmü mü durdurdular? Suriye'deki zulmün bir benzerini neredeyse kendi halkına karşı terör ve şiddet eylemleriyle yapanlar bilsinler ki, Türkiye'yi hiçbir zaman bu kargaşa ve kaos sarmalının içine sokamayacaklardır. Kesinlikle Türkiye 1990'lara geri dönmeyecektir, aksine 2023 hedefleri doğrultusunda gelecek perspektifiyle yeni bir Türkiye'nin inşasında kararlıyız. Ne yaparlarsa yapsınlar kamu düzeni zaafa uğramayacaktır.
ÇÖZÜM SÜRECİNİ KORUMAYA KARARLIYIZ: Çözüm sürecini sabote etmeye karşı çözüm sürecini ayakta tutmaya, çözüm sürecini milli birlik ve kardeşlik projesinin temel ayağı olarak korumaya kararlıyız. Bu yoldan bizi kimse döndüremez. Suriyeli Araplara, Türkmenlere, Kürtlere, el uzatmaya da kararlıyız. Kobani, Halep gibi, Şam gibi, Lazkiye gibi bizim için tarihi bir emanet, tarihi bir mirastır.
HESAPLAR İÇİNDE OLABİLİRLER: Birileri Doğu ve Günedoğu Anadolu bölgelerine yönelik hesaplar içerisinde olabilir içeride ve dışarıda. Buraya gelen yatırımları engellemeye çalışabilirler, buraya gelecek turistleri korku içinde bırakabilecek şekilde bu tür vandalizmin içinde olabilirler. Bu coğrafyayı biz yeni bir medeniyetin ihyasında merkez coğrafya haline getireceğiz.
BİZDE VİZYON ONLARDA TUZAK VAR: Bizde aşk ve muhabbet var, onlarda şiddet ve nefret var. Aramızdaki fark bu. Bizde vizyon var, onlarda tuzak var. Kısa dönemde tuzaklar bazı zararlar verebilir ama uzun dönemde hiç şüpheniz olmasın mutlaka vizyon, mutlaka aşk, mutlaka muhabbet kazanacak.

YARGIYA BAĞIMSIZLIK TEŞEKKÜRÜ
HSYK SEÇİMLERİ: Türkiye'de yargının bağımsızlığı ve yargının herhangi bir grubun ipoteği altına girmemesi, bütün bu ekonomik kalkınma ve siyasi demokratikleşme çabalarının en önemli ayağıdır. Kendilerine gerçekleştirdikleri demokratik seçim dolayısıyla ve yargının önümüzdeki dönemde adaleti tesis etme konusundaki kararlılığını teyit etmeleri dolayısıyla bir kez daha teşekkür ediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Vizyona karşı tuzak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN