İstanbul'da Ebola paniği

Yüksek ateş ve kusma şikayetleriyle başvurduğu Marmara Üniversitesi (MÜ) Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Ebola şüphesiyle izole bir odada müşahede altına alınan Fildişi Sahilli kadına sıtma teşhisi konuldu.

Giriş Tarihi: 16.10.2014 08:18 Güncelleme Tarihi: 16.10.2014 08:27
İstanbul'da Ebola paniği
Alınan bilgiye göre, 25 Eylül'de Fildişi Sahili'nden Türkiye'ye gelen 22 yaşındaki kadın, sabah yüksek ateş ve kusma şikayetleriyle aile hekimine gitti.

Ardından akşam aynı şikayetlerle MÜ Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuran kadın, Ebola şüphesiyle izole bir odada müşahede altına alındı.

Kadın hastaneye gelmeden önce gerekli önlemler alınarak acil servisin boşaltıldığı öğrenildi. Acil serviste güvenlik görevlileri dahil herkesin maske taktığı görüldü.

Hastanın müşahede altına alınmasının ardından dezenfekte edilen acil servise, durumu çok ağır olanların dışında hasta kabul edilmediği kaydedildi.

Fildişi Sahilli kadına, yapılan tetkiklerden sonra sıtma teşhisi konuldu.

Hastaya sıtma teşhisi konulmasının ardından, dezenfekte edilen acil servisin normale döndüğü ve hasta kabulüne başlandığı öğrenildi.

Bu arada, daha önce Fildişi Sahilli olduğu bildirilen kadının, Burkina Faso uyruklu 22 yaşındaki B.D olduğu kaydedildi.

ACİL SERVİS BİR SÜRE KAPATILDI


Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi, bir hastanın ebola virüsü taşıdığı şüphesiyle kapatıldı. Karantinaya alınan acil servise vatandaşlar alınmadı
.
Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine 19.00 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ebola virüsü taşıdığı şüphesiyle bir hasta getirildi. Bunun üzerine hastanenin acil servisi güvenlikler tarafından boşaltıldı. Maske takan güvenlik görevlileri acil servise gelen araçları hastanenin bahçesinde dışarı yönlendirdi.

BİR SÜRE SONRA TEKRAR HİZMETE AÇILDI


Ebola virüsü şüphesiyle karantinaya alınan Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi gece saatlerinde hasta kabulüne açıldı.

Ebola virüsü şüphesiyle hastaneye getirilen Burkina Faso uyruklu Balkıssa Dene (22) hastanede ayrı bir bölüme alındı. Kadının başka bir bölüme alınmasıyla acil servis saat 01. 00 sıralarında hasta kabulüne açıldı. konuyla ilgili hastane doktorları bilgi vermedi.

VALİLİKTEN EBOLA AÇIKLAMASI

15.10.2014 Pazartesi günü saat 17.00 sularında, Fildişi Sahili vatandaşı bir kadın hasta Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Polikliniğine başvurmuştur. 25.09.2014 tarihinde Ülkemize giriş yapmış olan hasta Batı Afrika ülkelerinden gelmesi ve yüksek ateşi olması sebebi ile aksi ispatlanıncaya kadar Ebola şüpheli vakası olarak değerlendirilerek, muayene edildiği Acil Servis bölümünde tedbir amacıyla kısa süreliğine hizmete ara verilmiş, içeride bulunan hastaların tedavisineve çok acil hastaların kabulüne devam edilmiştir. Yapılan tetkikler sonucunda hastaya sıtma teşhisi konmuş ve enfeksiyon servisine yatırılarak tedavisine başlanmış olup saat 01.00'dan itibaren Acil Servisin bütün bölümleri hizmete açılmıştır.

AJANSLAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da Ebola paniği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN