"Akil insanlar yine devreye girecek"

Giriş Tarihi: 17.10.2014 23:00 Güncelleme Tarihi: 17.10.2014 23:08
Akil insanlar yine devreye girecek

Hükümetin devam ettirdiği çözüm süreci için Başbakan Ahmet Davutoğlu kritik açıklamalarda bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu canlı yayında yaptığı özel açıklamalarda çözüm sürecine ilişkin yeni yol haritasını açıkladı. Başbakan Davutoğlu, daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlık görevinde çözüm süreci için oluşturulan Akil İnsanlar Heyeti'ni yeniden devreye sokacaklarını açıkladı. İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu^nun açıklamaları:

"Çözüm sürecinin tekrar olumlu atmosferinin topluma yayılması gerekiyor. Akil insanlarla bunu konuşacağız. HDP'nin niyeti konusunda bizde ve toplumda ciddi şüphe oluştu. Önce iyi niyetini görmeliyiz. Devlet en müşfik yüzünü göstermişken, gazeteciler bu bölge sadece HDP'ye mi ait diye niye sormazlar? Bu puslu havada, bazı çevrelerde Türkiye'ye nasıl zarar veririz diye bir kanaat var, ama toplum bunu görüyor. Adım adım, gıdım gıdım yükselttiğimiz çözüm süreci binasını çökertmeye çalışan, önce kendisi altında kalır."

AKİL İNSANLAR HEYETİ

'Akil insanlar Heyeti hükümet tarafından çözüm sürecine katkı verecek sanat, siyaset, akademi, medya, iş dünyası ve STK çevresinden 50 erkek 12 kadın toplam 62 temsilciden oluşturulan bir heyet. Aralarında Orhan Gencebay, Kadir İnanır, Yılmaz Erdoğan, Lale Mansur gibi isimlerin de olduğu 7 heyet her bölgede çalışarak çözüm süreci için hükümete rapor veriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Akil insanlar yine devreye girecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN