17 Aralık için takipsizlik kararı

17 Aralık soruşturması kapsamında, işadamı Rıza Sarraf ile Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan'ın da aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında takipsizlik kararı verildi

Giriş Tarihi: 18.10.2014
17 Aralık için takipsizlik kararı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yürüttüğü İstanbul merkezli 17 Aralık soruşturması kapsamında 53 kişi hakkında takipsizlik kararı verdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi savcılarından Ekrem Aydıner'in yürüttüğü, İstanbul merkezli 17 Aralık soruşturması, takipsizlikle sonuçlandı.

SUÇ DA ÖRGÜT DE YOK
İşadamı Rıza Sarraf ve eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ile eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan'ın da aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında, "usulüne uygun delil toplanmadığı, suçun unsurlarının oluşmadığı ve herhangi bir örgüte rastlanmadığı" kaydedildi.

DOSYA AYRILDI

Bu nedenle bu suçlardan kovuşturmaya gerek duyulmadığı ifade edildi. Başsavcılık, aynı kapsamda soruşturulan eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Arslan ile ilgili de takipsizlik kararı verdi. Arslan'ın "yardım toplama kanununa muhalefet" suçuyla ilgili ayrılan dosyasının da işlem yapılmak üzere İstanbul Valiliği'ne gönderilmesine karar verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
17 Aralık için takipsizlik kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN