Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte yeni koğuşları

İşte yeni koğuşları

Casusluk, dinleme ve darbe suçlamasıyla tutuklanarak Silivri'ye nakledilen paralel polisler, kumpas kurmakla suçlandıkları, İlker Başbuğ, Mustafa Balbay gibi isimlerin yattığı koğuşlarda kalacak

Paralel yapının İstanbul Emniyeti'ndeki beyin takımı, fezlekelerini hazırladıkları Ergenekon, Balyoz ve KCK gibi davaların sanıklarının boşalttığı koğuşlarda kalacak. Tuncay Özkan, Mustafa Balbay, Doğu Perinçek gibi isimlerin yattığı 1 ve 2 No'lu koğuşlarla, İlker Başbuğ, Hurşit Tolon ve Mehmet Haberal'ın yattığı 4-5 No'lu koğuşlarda artık casusluk, dinleme ve darbe davası şüphelileri yatacak. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen "özel hayatın gizliliğini ihlal", "casusluk" ve "hükümeti yıkmaya teşebbüs" davalarında tutuklanan 51 polis önceki gün Metris'ten Silivri Cezaevi'ne nakledildi. Lider ve yönetici konumundaki paralel yapı şüphelileri 3, diğer şüpheliler ise 9 ve 21 kişilik koğuşlarda kalacak.

HALEF-SELEFLER BİR ARADA

Daha önce askerler İlker Başbuğ, Çetin Doğan, Hurşit Tolon ve Engin Alan ile Tuncay Özkan, Mustafa Balbay, Doğu Perinçek, Veli Küçük ve Mehmet Haberal yüksek güvenlikli 3 kişilik koğuşlarda kalmıştı. Şimdi ise bu isimlere kumpas kurdukları öne sürülen; halef-selef eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan, Yurt Atayün ile Atayün'ün yerine İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü olan Ömer Köse, emniyette Fethullah Gülen'le direkt görüşen istisna isimlerden biri olan Yakup Saygılı gibi isimler aynı koğuşlarda kalacak.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte yeni koğuşları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN