Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maskeleri düşmüştür

Giriş Tarihi: 19.10.2014
Maskeleri düşmüştür

Başbakan Davutoğlu: CHP'nin de HDP'nin de ve onların takipçilerinin de maskelerini indiriyoruz. Onlar siyaseti de maske takarak yapıyorlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu toplu açılışlar için gittiği Amasya'da konuştu. Sokaklarda yaşanan vandalizme dikkat çeken Davutoğlu, "Özgürlükler yok edilirken susanlar, şimdi biz bunların hesabını sormak için tedbir aldığımızda seslerini yükseltecekler. Yok öyle yağma" dedi. Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle oldu.

'BOYNUMUZUN BORCU'
"Suriye'deki her bir köye, kasabaya sahip çıktığımız gibi Kobani'deki Kürt kardeşlerimize de sahip çıktık, çıkmaya devam edeceğiz. Ama onları bahane ederek birileri Türkiye'yi karıştırmak isterse hadlerini bildirmek de boynumuzun borcudur. Maskeler inmiştir; kim barış istiyor, kim demokrasi istiyor? Kim hürriyetten yana, kim şiddetten, nefretten yana?"

'KILIÇDAROĞLU BİLMEZ'
"Kılıçdaroğlu, bu topraklara ekilen merhamet tohumunu bilmez. Kılıçdaroğlu'nun bildiği tek şey CHP geleneğinden gelen, baskıcı, diktacı zihniyettir. Dersim katliamını yapanların geleneğini tenkit edemeyen birisi, tabii ki Esed'i de tenkit etmez." "Muharrem ayı yaklaşırken şehidimiz Hüseyin Hatipoğlu da, şehidimiz Yasin Börü de sembol olarak Hazreti Hüseyin'in makamına yükseldiler. Şimdi HDP'nin de CHP'nin de Demirtaş'ın da Kılıçdaroğlu'nun da hesap verme vaktidir." Bingöl'de silahlı saldırıda şehit edilen Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu'nun baba evini de ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, akşam da STK temsilcileriyle yemekte biraraya geldi. Burada bir konuşma yapan Başbakan, özetle şunları söyledi: "Bazı vandallar şehirleri yangın yerine çevirdi. Bir insanın cana kıyması en büyük suçtur. Bir insanın şehre kıyması ise insanlığın ortak vicdanına kıymasıdır. Vandallara tolerans gösterene müsamaha gösteremem."

HİÇ KİMSE ARTIK MASKE TAKMAYACAK
"Kimse özgürlük, gösteri ve toplantı özgürlüğünü kullanırken, maske takmayacak. Aslında bu yolla CHP'nin de HDP'nin de ve onların takipçilerinin de maskelerini indiriyoruz. Onlar siyaseti de maske takarak yapıyorlar. Vandalları maske takarak sürüklüyorlar. Maskeler düşmüştür. 'Barış ve demokrasi' diye partisinin adını koyduktan sonra insanları şiddete ve nefrete çağıranların maskesi düşmüştür"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maskeleri düşmüştür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN