Obama'yla IŞİD mutabakatı

Erdoğan'ın Afganistan dönüşünde ABD Başkanı ile yaptığı görüşmede, taraflar IŞİD'e karşı ortak mücadeleyi güçlendirme konusunda görüş birliğine vardı

Giriş Tarihi: 20.10.2014
Obama'yla IŞİD mutabakatı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede, IŞİD'in ilerleyişini durdurmaya yönelik alınabilecek önlemler ve Kobani dahil olmak üzere Suriye meselesi ele alındı. Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanlığı'ndan yapılan açıklamada görüşmenin, Erdoğan'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'den İstanbul'a dönüşü akabinde gerçekleştiği belirtildi. Açıklamada şu bilgiler verildi: "IŞİD'in ilerleyişini durdurmaya yönelik alınabilecek önlemler ve Kobani dahil olmak üzere Suriye meselesi ele alındı. Görüşmede, yaklaşık 180 bin Kobanili'nin de aralarında bulunduğu 1.5 milyonu aşkın Suriyeli'ye kucak açan Türkiye'nin, bu insanlara yaptığı yardımlara da değinildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, IŞİD'e karşı ortak mücadeleyi güçlendirmek için yakın işbirliği yapmayı sürdürme konusunda mutabık kaldılar. İki lider, Afganistan'da barış ve istikrarın güçlendirmeye yönelik çaba harcama konusunda yakın işbirliği içinde olmanın önemli olduğunu da vurguladılar."

TORUNUYLA ALIŞVERİŞ YAPTI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Dolmabahçe'deki Akil İnsanlar toplantısıyla ilgili "İktidarların halkın temsilcileriyle bütünleşerek bu süreçleri sürdürmesi faydalıdır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün, ikametgahının bulunduğu İstanbul Kısıklı'da oğlu Bilal Erdoğan ve torunu Mahinur Albayrak eşliğinde sivil araçla gittiği marketten alışveriş yaptı. Market önünde kendisini bekleyen vatandaşlarla sohbet eden Erdoğan, yanına gelen çocuklara marketin bitişiğindeki pastaneden de pasta ikram etti. Erdoğan'ın, pastaneden torunuyla seçtiği bir pastayı da satın aldığı görüldü. Erdoğan gazetecilerin, Dolmabahçe'daki Akil İnsanlar Heyeti toplantısının sorusu üzerine de "Sürece katılmış olmalarının çok faydasını gördük, şu anda da faydalı olacaklarına inanıyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama'yla IŞİD mutabakatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN