'Bu mutluluğu devletimize borçluyuz'

Giriş Tarihi: 23.10.2014
'Bu mutluluğu devletimize borçluyuz'

Türkiye'nin IŞİD'in elinden kurtardığı Ela Ecrin için yaş günü partisi yapıldı. Aile, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'na teşekkür etti

Irak'taki Musul Başkonsolosluğu'nda IŞİD üyeleri tarafından kaçırılan 49 Türk arasında yer alan ve 101 günün sonunda ailesi ile birlikte Türkiye'ye getirilen 'en küçük rehine' Ela Ecrin bebek bir yaşına girdi. Baba Emin Ercan ve anne Sümeyye Ercan, kızları için Kırşehir'de Kent Park'ta bulunan bir restoranda doğum günü partisi düzenledi. Doğum günü partisine Ercan çifti ve yakınları katıldı. Kucaklarına kızlarını alarak doğum günü pastasındaki mumları üfleyen Emin ve Sümeyye Ercan çifti daha sonra kızlarını öptü.

'ARTIK GEÇMİŞTE KALDI'
Anne Sümeyye Ercan, "Çok mutluyuz. Özgürce kutladığımız bu doğum gününü ve mutluluğumuzu devletimize borçluyuz. Rehin olduğumuz zaman, bir ara buraya daha dönemeyeceğimizi düşünmüştük. Allah'a şükür buradayız ve yakınlarımızla kızımızın doğum gününü kutlayabiliyoruz. Bunu devletimize borçluyuz." dedi. Baba Emin Ercan ise kızının doğum gününü Türkiye'de kutlayabildikleri için çok mutlu olduklarını dile getirerek, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Yaşadıklarımızın hepsi artık geçmişte kaldı, şimdi çok mutluyuz" diye konuştu. IŞİD örgütünün 49 konsolosluk çalışanını kaçırmasıyla başlayan süreç Türkiye'nin sabırlı va kararlı duruşu, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın titiz çalışması sayesinde mutlu sonla noktalandı. Alıkonulan vatandaşlar Türkiye'ye getirilirken Başbakan Ahmet Davutoğlu müjdeli haberin kendisine verildiği gece heyecandan uyuyamadığını söylemişti.

"DAVUTOĞLU'NA 'DEDE' DİYOR"
Anne Sümeyye Ercan kızı Ela Ecrin'in bir büre önce konuşmaya başladığını söyleyerek "Televizyonda Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nu gördüğünde 'dede' diye sesleniyor, alkışlayıp, ona el sallıyor" dedi. Ela Ecrin'in doğum gününe akrabaları olan ve rehin alınanlar arasında bulunan konsolosluk görevlisi Mesut Taşkıran ile eşi Hazal Taşkıran da katıldı. Kısa süre önce evlenen Taşkıran çifti, küçük kızı öperek, tebrik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu mutluluğu devletimize borçluyuz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN