Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis'in seçime kadar gündemi dolu

Meclis'in seçime kadar gündemi yoğun olacak.

Giriş Tarihi: 24.10.2014 12:23 Güncelleme Tarihi: 24.10.2014 12:24
Meclis'in seçime kadar gündemi dolu
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerine kadar çok sayıda düzenlemeyi yasalaştırmayı planladıklarını söyledi.

Meclis'ten çıkarılması gereken önemli yasal düzenlemelerin bir kısmının belli olduğunu ifade eden Elitaş, bunlar arasında 2015 yılı bütçesinin yanı sıra elektronik ticaretin düzenlenmesi, cezaevlerinin dış güvenliğiyle tutuklu ve hükümlülerin sevk ve nakillerinde yetkiyi 5 yıl içinde jandarmadan Adalet Bakanlığı bünyesindeki dış güvenlik görevlilerine geçmesini öngören yasa tasarısı, İstanbul Tahkim Merkezi kurulması, patent haklarının korunması, perakende ticaretin düzenlenmesi, yeni yargı paketi, Bankacılık Kanunu'nda değişiklik yapılması, akademik personelin maaşlarının düzeltilmesinin de yer aldığını ifade etti.

Elitaş, çıkarılması öngörülen bazı düzenlemelerin henüz Meclis'e gelmediğini belirterek, "İç Güvenlik Reform Paketi" ile iş sağlığı ve güvenliği ile madenlerde maliyetlerin artırılması ve çalışanların ücretlerine yapılan iyileştirmeler ve çalışma saatleriyle ilgili düzenlemeler nedeniyle bazı maden şirketlerinin kapanmasına yol açan sorunları gidermek amacıyla 8-10 maddelik bir torba yasa tasarısının da seçime kadar yasalaştırılacağını söyledi.

"Bu düzenlemeler seçime kadar çıkabilir" diyen Elitaş, TBMM'nin Nisan sonu Mayıs başına kadar çalışabileceğini kaydetti.

Grup Başkanvekili Elitaş, erken seçimin gündemlerinde olmadığını belirterek, "Milletvekili genel seçimleri, 7 Haziran'da yapılacak. Meclis, seçim nedeniyle tatile girinceye kadar önemli düzenlemeler için çalışacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis'in seçime kadar gündemi dolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN