Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Pabuç bırakmayız'

Başbakan Davutoğlu'ndan Gezi, 17 Aralık, Kobani değerlendirmesi: Biz bunlara pabuç bırakmayız. Prangalarımızdan kurtulmayalım istediler

Giriş Tarihi: 26.10.2014
'Pabuç bırakmayız'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti iktidarının felsefesinin "özgüven" olduğunun altını çizerek, "Bizden önce bu ülke el pençe divan duran Başbakanlar gördü. Bu ülke, bu millet bizimle birlikte özgüveni yaşadı. Özgüveni zirveye çıkardık. Dünya aleme gösterdik ki bu milleti temsil edenler hiçbir güç karşısında başlarını eğmezler" dedi. Talas Raylı Sistemi ve Yeni Hal Kompleksi'nin açılışı için düzenlenen törende konuşan Başbakan Davutoğlu, "İşte 2013 yılında Gezi olayları, 17 Aralık ile son olarak da Kobani bahanesiyle şehirlerimizi talan etmeye çalışanlar da hep bu özgüvene saldırdılar. Biz bunlara pabuç bırakır mıyız?" diye sordu. Davutoğlu uluslararası çevreleri işaret ederek "bize yüklendiler. Dünya mazlumlarına sahip çıkan ülke ayakta kalmasın istediler. Ayaklarındaki prangalarından kurtulmasın istediler" diye konuştu. Davutoğlu şu mesajları verdi:

AMAÇLARI BELLİ:
Uluslararası çevreler yüklendi bize. İstedikleri basitti. Dünya mazlumlarına sahip çıkan ülke ayakta kalmasın istediler. İç kavgaların esiri olsun, ayaklarındaki prangalarından kurtulmasın istediler.

KILIÇDAR OĞLU'NA :
Bu millet 1,5 milyon insanla aşını paylaştı. Allah kimseyi Kılıçdaroğlu gibi '1,5 milyon Suriye'liye kapıyı açmak ihanet etmek' deme zilletine düşürmesin.

CHP LİDERİNİN KİRLİ ZİHNİYETİ
Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın vereceği 29 Ekim resepsiyonu ile ilgili CHP liderinin "Oraya giden kirlenir" ifadesine "Bu Kılıçdaroğlu'nun kirli zihniyetinin yansımasıdır. Resepsiyona gitmek kirletmez, milli iradenin parçası haline getirir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Pabuç bırakmayız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN