Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çözüm korkusu bacayı sarmış'

Giriş Tarihi: 27.10.2014
'Çözüm korkusu bacayı sarmış'

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Hakkâri'deki saldırıyla ilgili "Örgüt panik atak geçiriyor. Hükümet kararlı davranınca provokatörler devreye girdi" dedi

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Hakkari Yüksekova'da 3 askerin şehit edilmesine ilişkin "Büyük bir alçaklık, korkaklık. Sivil giyimli, silahı olmayan insanların gidip kafasına kurşun sıkmak, bu korkaklığın, alçaklığın en büyüğüdür" dedi. "Anlaşılan çözüm korkusu bacayı sarmıştır. Örgüt panikatak geçiriyor" ifadesini kullanan Akdoğan, şunları kaydetti: "Hükümet kararlı, neticeye ulaşacak diye provokatörler devreye girdi. Oyunu bozmaya çalışıyorlar. Ama bilsinler ki bu provokatörlere de onların ipini elinde tutanlara da hesap sormasını çok iyi biliriz." Saldırıya ilişkin hükümetten gelen diğer değerlendirmeler de şöyle:

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş:
Çok sinsi ve hain bir saldırı. Bu süreçte örgütün silah bırakmasını provoke etmek isteyen, milletin de barış sürecine ilişkin olumlu yaklaşımını ortadan kaldırmak isteyen bazı çevrelerin olacağı görünüyor. Bundan sonra da olacağı görünüyor.

İçişleri Bakanı Efkan Ala:
Üç jandarmamız, yüzleri kapalı, korkak kimseler tarafından, teröristler tarafından şehit edildi. Bu millet, tarihi yazarken çok badirelerle karşılaştı. Onların hepsini, kendisine yakışır bir tutumla bir vakarla aşarak yoluna devam etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker:
Çözüm sürecini her fırsatta zehirlemeye çalışanlar var. Bunlar barışı istemeyen, huzurdan rahatsız olanlardır. Bu tezgaha, bu oyuna, bu barışı sabote etme girişimine meydan vermemeliyiz.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz:
Onlar kardeşliğimizi bozmak istedikçe, biz inadına daha fazla kardeşlik diyeceğiz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik:
Ey Kürt, ey Türk kardeşim. İnadına bu vandallara karşı kardeş, birlik olun. Bunlara verilecek en güzel cevap, tüm bu ayrılıkçıları bertaraf edecek duruş sergilenmesidir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çözüm korkusu bacayı sarmış'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN