Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldız'dan yeni açıklama: Sevindirici bir haber!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ''Özellikle dalgıç pompaları ve yeni kurduğumuz pompadan da şu anda verim aldık'' dedi.

Giriş Tarihi: 29.10.2014 08:19
Yıldız'dan yeni açıklama: Sevindirici bir haber!
Bakan Yıldız, ''Su seviyesi düşmeye başladı. İstediğimiz seviyede olmasa da düşmeye başlamış olması suyun yükselme eğiliminden düşme eğilimine dönmüş olması sevindirici bir haber" dedi.

Bakan Yıldız, Ermenek ilçesindeki özel şirkete ait maden ocağında su baskını nedeniyle mahsur kalan işçilerin kurtarılması için yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

''SEVİNDİRİCİ BİR HABER''

Dalgıçların çalışmalarının devam ettiğini belirten Yıldız, "Bir artı gelişme özellikle dalgıç pompaları ve yeni kurduğumuz pompadan da şu anda verim aldık. Su seviyesi düşmeye başladı. İstediğimiz seviyede olmasa da düşmeye başlamış olması suyun yükselme eğiliminden düşme eğilimine dönmüş olması sevindirici bir haber" diye konuştu.

Yeni jeneratörlerle bölgenin 250 kW'lık mevcut kurulu gücünün 6 katıyla çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Yıldız, çok daha seri şekilde su seviyesini düşürmeye gayret edeceklerini vurguladı.

''SUYU DAHA HIZLI ERİTEBİLİYOR OLMAMIZ LAZIM''


İki saat içinde bir derin kuyu pompası daha bağlayacaklarını dile getiren Yıldız, "10-12 bin tonluk suyu daha hızlı eritebiliyor olmamız lazım. Saatlik performansları anlık olarak takip ediyoruz. Gün aydınlandığında bir merhale kat etmemiz, bir seviyeye gelmemiz lazım" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldız'dan yeni açıklama: Sevindirici bir haber!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN