Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Latif Erdoğan Fethullah Gülen'i kendi silahıyla vurdu

A Haber ekranlarında Milli Güvenlik Kurulu'nun verdiği "Paralel Yapı ile mücadele” kararını değerlendiren Latif Erdoğan, seçim dönemlerinde meydanlarda konuşulan konular artık devlet politikası haline gelmiştir." dedi.

Giriş Tarihi: 31.10.2014 17:36 Güncelleme Tarihi: 31.10.2014 17:59
Latif Erdoğan Fethullah Gülen'i kendi silahıyla vurdu
MGK kararlarına Paralel Yapı ismiyle kaydedilen bu grup, artık hem iç hem de dış tehdit olarak görülüp ona göre mücadele edilecek diyen Latif Erdoğan, "Bu yüzden bu kararların devletin zirvesinin onayıyla çıkması çok önemlidir. Bu yapı devleti kontrolü altına almaya çalışmış, darbeye yapma teşebbüsünde bulunmuş bir yapıdır. Bu açıdan "Paralel Yapı" ismiyle kırmızı kitaba girmesi çok önemli." dedi.

Fethullah Gülen'in 28 Şubat MGK kararları sonrasında yaptığı "Bir hata varsa bu içtihat hatasıdır. İçtihattaki hatalar bir sevap kazandırır" şeklindeki yorumunu da değerlendiren Erdoğan, "Ben de şimdi aynı şeyi söylüyorum, eğer dün MGK'da verilen kararlar isabetliyse iki sevaptır yok eğer yanlış bir karar verildiyse de bir sevaptır." şeklinde bir yorumda bulundu.

İŞTE LATİF ERDOĞAN'IN O AÇIKLAMALARI

Erdoğan, "Daha önce Milli Güvenlik Kurulunu temsil edenler Cemaat tarafından karşıt görüşlü olarak ifade ediliyordu, dolaysıyla bir düşman oluşturma da kolaydı. Fakat şimdi kendileri gibi düşünen, kendileri gibi namaz kılan ve ibadet eden inancı olan bir hükümet var ortada. Dolayısıyla karşıt görüş yok. Şimdi tek amaçları her şeyi aynı olan bu insanları karşıt görüşlü ve düşman ilan etmek. Bunun için de iftiralar atmaya başlayacaklar. Bu da toplumun huzurunu bozmaktan başka bir şeye yaramayacak."dedi.

FETHULLAH GÜLEN 1997 MGK'SINA BU SÖZLERLE SAHİP ÇIKMIŞTI - HABER İÇİN TIKLAYINIZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Latif Erdoğan Fethullah Gülen'i kendi silahıyla vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN