Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abdurrahman Şimşek’ten Paralel iftiralara sert cevap

Giriş Tarihi: 2.11.2014 14:25 Güncelleme Tarihi: 2.11.2014 14:26
Abdurrahman Şimşek’ten Paralel iftiralara sert cevap

Sabah Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaları çarpıtarak “MGK bütün cemaatleri bitirmeye çalışıyor” şeklinde haberler yapan paralel medyaya sert cevap verdi.

SABAH Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek, paralel yapıya yakın medya organları tarafından çarpıtılan "MGK'dan devlete paralel bütün yapılarla mücadele kararı çıktı" sözlerine açıklık getirdi.
Şimşek, Milli Güvenlik Kurulu'nun 30 Ekim'deki uzun toplantısında devletin, paralel yapının bürokrasideki uzantılarıyla top yekün savaş kararı aldığını hatırlatarak, "Toplantıda devlete paralel başka yapılanmalara da izin verilmemesi gündeme geldi. Ancak bu konu, paralel kalemlerin çarpıttığı gibi cemaatlerle mücadele anlamına gelmemektedir" dedi.

SÖZLERİM BİLİNÇLİ OLARAK ÇARPITILDI

Şimşek'in açıklaması şöyle:
"TV Net'te daimi yorumcusu olduğum Haber Analiz programında 31 Ekim 2014'te 30 Ekim'deki MGK toplantısı ile ilgili verdiğim bilgiler paralel yapıya yakın medya organlarınca kasıtlı olarak çarpıtıldı. Devlet, paralel yapının bürokrasideki örgütlenmesinin yarattığı sıkıntılardan bir ders çıkarmış ve artık her toplumsal kesime eşit mesafede durma kararı almıştır. Devlet dışı hiçbir oluşumun devlette paralel bir hiyerarşi oluşturmasına izin verilmeyecektir.

HİÇBİR CEMAAT SÖZLERİMİN HEDEFİ DEĞİLDİR

Ama paralel yapı gibi darbe yapmadığı sürece devlet kurumlarında bütün etnik kesimlere, cemaatlere, mezheplere mensup insanlar görev yapmaya devam edecektir. Sosyal gruplar, STK'lar, cemaatler, tarikatlar bu ülkenin sosyal gerçeğidir. Bunların sosyal faaliyetleriyle ilgili rahatsızlık söz konusu değildir. Ancak programda hangi grup olursa olsun devlete ait mekanizmaların ele geçirilmesine ve bunların kişisel ikbal ve çıkarlar için kullanılmasına ve ayrı bir hiyerarşik yapı oluşturulmasına müsaade edilmeyeceğine vurgu yapılmıştır.

ZAVALLI BİR ÇABA İÇERİSİNDELER

Hiçbir sosyal grup tarikat, cemaat, sosyal grup sözlerimin hedefi ve odağı değildir. Cemaat medya organlarının çarpıtma haberleri, birilerinin kendi büyük cürümlerine diğer grupları da yanlarına almak suretiyle kendilerine destekçi bulmaya yönelik zavallı bir çabasıdır. Bugüne kadar hiçbir cemaat ve grubun devlete paralel yapı oluşturduğu ve casusluk faaliyeti yürüttüğü görülmedi. Bunu yapan sadece paralel yapıdır. Aslında Gülen Cemaati dışındaki grupların tamamı da paralel yapıdaki çete üyelerinin hedefi olmuştur ve mağdur edilmiştir. Paralel yapı; işlediği suçları, diğer cemaatlere yönelik bir mücadele varmış gibi yansıtarak kapatmaya çalışıyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdurrahman Şimşek’ten Paralel iftiralara sert cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN