Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Çalınan sorular bizim arkadaşlara geliyordu”

Zaman Gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce, kamuoyunda tartışma konusu olan çalınan sorular konusuna açıklık getirdi. Bu soruların Gülen hareketine mensup insanlara önceden verildiğini söyleyen Gülerce, kadrolaşma konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Giriş Tarihi: 2.11.2014 18:15 Güncelleme Tarihi: 2.11.2014 18:33
“Çalınan sorular bizim arkadaşlara geliyordu”
Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce yine çok konuşulacak bir iddiayı dile getirdi. Kamuoyunda uzun süre konuşulançalınan sorularla ilgili tartışmaya Gülerce bir açıklık getirdi. ilgili Gülerce sorularının önceden birilerine gittiğini söyledi ve bu konuda şahit olduğu bir olayı anlattı. Kadrolaşma meselesine de değinen Gülerce "Bürokratlar cemaatten gelecek emirle hareket ediyorlardı." dedi.

İşte Gülerce'nin o sözleri.

"ÇALINAN SORULARI ALANLAR OLDULAR"


Akademisyenlerden birine İngilizce sorulan önceden vermeyi teklif ediyorlar. Arkadaş ağlayarak "Kul hakkına girer diye almadım'" diyor. Ama bir arkadaşı almış. "Sen niye alıyorsun" diye sorulduğunda da "Biz varken oralara düşmanlar mı gelsin" demiş. Demokrasiyi savunduğunuz halde bürokrasideki makamları dostların ve düşmanların olduğu makamlar olarak görmek.

"CEMAATTEN TALİMAT ALIYORLARDI"

Hüseyin Gülerce'nin "Cemaat ve devlette kadrolaşma" konusundaki fikirleri şöyle: "Bürokrasiye insan yetiştirilmesine... Evet... Yetiştirilen insanların bürokraside bir yerlere gelmesine evet... Ama o insanların neyi nasıl yapacaklarını Cemaat'ten aldıkları talimatla yerine getirmelerine hayır. Bunu demokrasi içinde savunmak mümkün değil. Benim sigortamın attığı yer de burası" (Hürriyet)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Çalınan sorular bizim arkadaşlara geliyordu”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN