Çözüm Süreci bir başarı hikâyesidir

Başbakan Davutoğlu Türkiye'nin bekası için kaçınılmaz olan Çözüm Süreci'nin devam edeceğini ancak kamu düzeninden taviz verilmeyeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 3.11.2014
Çözüm Süreci bir başarı hikâyesidir
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çözüm Süreci'nin hem Türkiye, hem de bölge için en önemli başarı hikayesi olduğunu belirterek, "Çözüm Süreci ülkemizin bekası için önemlidir" dedi. Afyonkarahisar'da gerçekleştirilen AK Parti 23. İstişare ve Değerlendirme toplantısı dün Başbakan Davutoğlu'nun kapanış konuşmasıyla sona erdi. Davutoğlu şunları söyledi:
ÜLKEMİZİN BEKASI İÇİN: Çözüm Süreci sadece Türkiye için değil, bölgemiz için en önemli bir başarı hikayesidir. Her ne sebeple olursa olsun, kim sabote etmek isterse istesin mutlaka kararlılıkla sürdürülecektir. Çünkü bizim için bu mesele milletimizin bütünleşmesi bakımından önemlidir, ülkemizin bekası açısından kaçınılmazdır.
FIRSAT VERİLMEYECEK: Kamu düzeni ile Çözüm Süreci arasında bir tür ikilem oluşturmaya çalışanlara fırsat verilmeyecektir. Türkiye'nin her bir bölgesinde kamu düzeni hakim olacaktır. Ne kamu düzeninden ne de Çözüm Süreci'nden taviz verilmeyecek. HDP'nin en barışçıl açıklamaları bile sadece belli bölgedeki vatandaşlarımıza hitap ediyor.
AK PARTİ'NİN FARKI: Diğer partiler bir araya geldiklerinde sadece ülkenin bir bölümüne hitap ediyor. Sürdürdükleri politikalar hep bir kesimi dışlayan politikalar. AK Parti kadroları bir araya geldiğinde kimse dışarıda kalmaz kimse kendini ötekileştirilmiş hissetmez.
PARALEL'E MÜSAADE YOK: AK Parti var oldukça, bu emaneti taşıdıkça hangi formatta olursa olursa hiçbir vesayetçi ve paralel yapılanmaya müsaade etmeyecektir.
SIĞINAK ÜLKE OLMAYA DEVAM: Kim Türkiye'yi yurtiçinde, yurtdışında itham etmeye kalkışırsa kalkışsın, çevresindeki ülkeler için dost bir sığınak bir liman olmaya kararlıdır.
TUZAĞIN PİYONLARI: Türkiye'yi belli terörist gruplarına yanında gösteren Türkiye'ye karşı kurulan tuzağın piyonlarıdır. Türkiye hiçbir dönemde, hele hele AK Parti dönemlerinde herhangi bir radikal grubu, terör grubunu, şiddet grubunu desteklememiştir, desteklemeyecektir. Nasıl onlara destek çıkmadıysa halkına bombalar yağdıran Esed rejimi ve onun gibilere de sahip çıkmayacaktır.
VİZYON BİZE YAKIŞIR: Yeni tuzaklar kuracaklar, biz vizyonlar üreteceğiz. Bu provakasyonlar karşısında vakur yürüyüşümüze devam edeceğiz. Tuzak onlara vizyon bize yakışır. Bu arada Davutoğlu, milletvekilleriyle gerçekleştirdiği istişareler sırasında peşmergelerin geçişine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Davutoğlu, "Bizi savaşa çekmek isteyenlerin oyununu bozduk. Mehmetçiğin savaşa girmesini engelledik. Ne savaşa gireriz, ne de oyunun dışında kalırız" diye konuştu.

EŞLER TARİHİ MEKÂNLARI GEZDİ
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, 23. AK Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için Afyonkarahisar'a gelen bakan ve milletvekili eşlerine, memleketinin tarihi- turistik mekânlarını gezdirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çözüm Süreci bir başarı hikâyesidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN