Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ufku dolanlar ayrılıyor

Giriş Tarihi: 3.11.2014
Ufku dolanlar ayrılıyor

Emine Ülker Tarhan'ın partisinden istifasını, Kılıçdaroğlu "Yeni bir olay da değil. Yollar zaten daha önce ayrılmıştı" sözleriyle değerlendirdi. CHP lideri, "Ufku dolanlar bizden ayrılabiliyor" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın istifasını "Yollar zaten daha önce ayrılmıştı" sözleriyle değerlendirdi. Partisinin Antalya kampı sırasında gazetecilerle sohbet eden Kılıçdaroğlu Emine Ülker Tarhan'ın istifası ile başka vekillerin de istifa edeceği iddialarının hatırlatılması üzerine şöyle konuştu: "Ufku dolanlar bizden ayrılabiliyor. Yeni bir olay da değil. Yollar zaten daha önce ayrılmıştı. Söyleyecek başka bir şey bulamadı herhalde. Kimsenin iradesine ipotek koyma gibi bir düşüncem söz konusu değil. Gereksiz bir tartışmanın içine girmeyi doğru bulmuyorum. Emine Hanım bir yol haritası çizmiştir, bize başarı dilemek düşüyor." Kılıçdaroğlu Bağımsız Van Milletvekili Aysel Tuğluk'un çözüm süreciyle ilgili bir yazısında dile getirdiği "AKP'nin artık partner olmadığı" yönündeki ifadelerine, "CHP'nin partner olmasını beklemek doğru değil, böyle bir niyetimiz yok" karşılığını verdi. Peşmergelerin Türkiye üzerinden Kobani'ye geçişine ilişkin bir soruyu yanıtlarken isim vermeden MHP'yi eleştiren Kılıçdaroğlu "Kendi topraklarımızda yabancı askerin olmasını istiyor muyuz? Tezkereye evet diyenlere sormanız lazım." diye konuştu.

ELEŞTİRİ UYARISI
Kampın kapanışında konuşan Kılıçdaroğlu'ndan milletvekillerine "Partiyi çok eleştiriyorsunuz" uyarısı geldi. Milletvekilleri ise "AKP ve ABD ağzıyla konuşuyorsunuz" diyerek partinin istikrarlı bir dış politika izlemesi gerektiği görüşünü dile getirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ufku dolanlar ayrılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN