'Çözüm süreci tek aktöre bağlı değil'

Giriş Tarihi: 4.11.2014
'Çözüm süreci tek aktöre bağlı değil'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Afyonkarahisar ziyaretinin son gününde çözüm sürecine ilişkin çarpıcı mesajlar verdi. Çözüm sürecinin tek bir aktöre bağlı süreç olmadığını vurgulayan Davutoğlu, HDP'ye de açık çağrıda bulunarak, "Siyasi parti gibi davranırsa muhatap alınır" dedi. Afyonkarahisar Valiliği ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Davutoğlu şunları söyledi:
TEMAS HALKLA OLACAK: Çözüm sürecinde ne olursa olsun kararlığımız sabittir. Ama biz çözüm sürecinde, sürecini de tek bir aktöre, muhatap olarak tek bir aktöre, tek bir çevreye inhisar etmeyiz. Bu süreç her şeyden önce halkımızın sahiplendiği bir süreçtir. Milli birliğimizi ve beraberliğimizi, Türkiye'nin her köşesinde yaşayan vatandaşların aidiyetini güçlendirmeye dönük bir süreçtir. Dolayısıyla Kobani olaylarından sonra yaşananlar tamamıyla bir bahanedir. Akil insanlar heyetiyle toplanmamız birçok temaslarda bulunmamız ki bu temaslara devam edeceğiz. Bu temaslar bu sefer sadece HDP ve belli bir kesimle değil halkın bütünüyle olacak. Her bir şehrimizde çözüm süreciyle ilgili kanaat önderleriyle özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde temaslarımızı yoğunlaştırarak devam edeceğiz.

HDP: SÜRECE MAHKûMUZ
HDP'nin çözüm süreci görüşmelerini yürüten heyeti bir basın toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan HDP'li Sırrı Süreyya Önder, barış sürecinde üzerlerine düşeni fazlasıyla yaptıklarını ile sürerek, "Sürece hem mecburuz, hem mahkûmuz" dedi. Önder, Öcalan ile hükümetin vardığı mutabakatın gereğinin yapılmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çözüm süreci tek aktöre bağlı değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN