Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hüseyin Gülerce’ye sosyal medyada linç

Sabah Gazetesi’nin Hüseyin Gülerce’nin savcılık ifadesine ulaşması sosyal medyada günün konusu oldu. Paralel yapı ve uzantıları hakkında çarpıcı bilgiler veren Gülerce, Ekrem Dumanlı’nın tweetlerinden sonra paralel örgütün sosyal medyadaki uzantılarının linç kampanyasına maruz bırakıldı.

Giriş Tarihi: 4.11.2014 10:43 Güncelleme Tarihi: 4.11.2014 10:45
Hüseyin Gülerce’ye sosyal medyada linç
Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce'nin geçtiğimiz günlerde İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde Paralel örgüt hakkında savcıya ifade vermesi medyada günlerce konuşulmuştu. Gülerce'nin verdiği ifadeye ulaşan Sabah, bu önemli açıklamaları manşetten okurlarına duyurdu. Bu haberin ardından sosyal medya üzerinden Hüseyin Gülerce'ye yönelik büyük bir linç kampanyası başlatıldı. Gün boyunca Hüseyin Gülerce'ye saldıran paralel yapının sosyal medyadaki uzantıları, yıllarını bu harekete adamış bir insanı hain ve münafık ilan etti.

Kendisinden farklı düşünen herkesi "cehennemlik" ilan eden paralel yapının trolleri, Fethullah Gülen'in sözleri ve beddualarıyla Gülerce'ye saldırmaktan çekinmedi. Paralel trollerin bu saldırılarında ayet ve hadisleri şuursuzca kullanması büyük tepki topladı. Bu saldırılara Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın Twitter üzerinden katılmasıyla saldırının dozunu arttıran paralel trollere karşı Hüseyin Gülerce'nin sessizliğini koruması dikkat çekti.

HÜSEYİN GÜLERCE'NİN SAVCILIK İFADELERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

17 ve 25 Aralık darbe girişimi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Gülerce’ye sosyal medyada linç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN