Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel ile mücadele devletin bekası için

Giriş Tarihi: 4.11.2014
Paralel ile mücadele devletin bekası için
Başbakan Yardımcısı , toplantısında 'cemaatlerin' gündeme gelmediğini söylerken, "Böyle tanımlandığı ve bilindiği halde, sonradan değişmiş, farklılaşmış bir yapı içerisine bürünmüş ve yasalara aykırı eylem yapma noktasına gelmişse o zaman bunlara karşı tedbir almak devletin bekası bakımından fevkalade önemlidir. Hükümetimiz bu konuda üzerine düşeni yapacaktır" dedi. Arınç, 8.5 saat süren Bakanlar Kurulu toplantısının ardından şunları söyledi:
DEVLETLE KAVGA ETMEYEN: Milli Güvenlik Kurulu'nun ekim ayı olağan toplantısında cemaatler konusu ele alınmadı. Cemaatler sosyolojik varlıklardır. Bu cemaatler memleketimizde, inançlı, dindar insanların, düşünceleri farklı bile olsa, devletle yasalarla kavga etmeyen insanların oluşturduğu bir takım sosyolojik varlıklardır.
HÜKÜMET TAKDİR EDERSE: Bu yıl içerisinde de hükümetimiz takdir ederse henüz bu konuyu gündemine alıp görüşmemiştir, Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde bir değişiklik yapılmasına ihtiyaç olduğunu Milli Güvenlik Kurulu'na götürebilir.
İKİNCİ PEŞMERGE GRUBU: İkinci bir kafilenin gideceği kesinlikle doğru değil. Bu konuda bir talep de olmadı.
İÇ GÜVENLİK REFORMU TAMAM: İç güvenlik reformu çalışmaları bitirildi. Bugün (Pazartesi) tartışıldı, imzaya açıldı ve TBMM'ye gönderme kararı alındı. Bakanlar Kurulu'nda 4 kanun tasarısı görüşüldü; Polis Vazife ve Selahiyetleri, Emniyet Teşkilatı, Nüfus Hizmetleri ve Jandarma teşkilat kanun tasarısı. Bunlarında önümüzdeki süreçte kanunlaştırılmasını arzu ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel ile mücadele devletin bekası için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN