'Hakan Şükür hezeyan içinde'

17 Aralık darbe operasyonundan bir gün önce AK Parti'den istifa eden eski milli futbolcu ve İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün "İstifama engel olmak için bakanlık teklif ettiler" iddiasına cevap geldi.

Giriş Tarihi: 4.11.2014 09:37 Güncelleme Tarihi: 4.11.2014 09:53
'Hakan Şükür hezeyan içinde'
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Şükür'ün iddiasının siyaset anlayışında yer almadığını belirtti. Soylu, "Hakan Şükür'ün açıklamalarının bir hezeyan olduğu kanaatindeyim. Ben böyle bir şey duymadım" dedi.

BAKANLIK TEKLİFİ DOĞRU MU?

İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, bir dergiye verdiği röportajda AK Parti hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Şükür, "Size istifa etmeden önce bakanlık teklif edildiği söyleniyor?" sorusuna şu cevabı verdi: "Açık net söylüyorum, partinin ileri gelenlerinden, başbakana yakın biri vasıtasıyla, -ismini gerektiği zaman söyleyeceğim-, istifa etmeden 3 hafta önce 'yakında bakansın, buna göre hazırlıklarını yap' dendi. Hatta ve hatta istifa ettiğim, telefonlarımı kapattığım gün bütün o yetkili kişiler yakınlarımı arayarak döndürmeye çalıştılar ve bunu söylediler bana. 'Bakan yaptık adamı, istifa etmesin' dediler. Ben sadece bir olaya bakarak istifa etmedim. Ama 'Hocaefendi istedi diye istifa etti' dediler. Hiç alakası yok. Daha önce istifa etmeyi düşündüğümü partili birçok milletvekili arkadaşıma dillendirmiştim. Hepsi biliyor bunu."

"AK PARTİ'NİN BÖYLE BİR SİYASET ANLAYIŞI YOK"


Şükür'ün bu açıklamasına AK Parti'den tepki geldi. AK Parti Teşkilat Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Şükür'ün iddia ettiği gibi bir siyaset anlayışının AK Parti'de olmadığını söyledi. Partisinin bu şekilde bir 'bakanlık' teklifinde bulunmayacağını belirten Soylu, "Yani böyle bir şekilde bakanlık teklif edilebileceğini düşünmüyorum. Siyasetin ve AK Parti siyasetinin böyle bir usulünün olduğunu da düşünüyor değilim. Hakan Şükür'ün açıklamalarının bir hezeyan olduğu kanaatindeyim. Ben böyle bir şey duymadım" diye konuştu.

(Akit)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hakan Şükür hezeyan içinde'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN