Başbakan'dan İsrail'e çok sert tepki

Giriş Tarihi: 5.11.2014 19:53 Güncelleme Tarihi: 5.11.2014 20:22
Başbakan'dan İsrail'e çok sert tepki
Başbakan Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarlığında brifing aldı. Brifing sonrası Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

-Bilgi 21. Yüzyılda en kıymetli araçtır. İstihbarat eksikliklerinin olduğu ortamlarda alınan kararlar siyasi riskleri beraberinde getirir. Bizim bu yeni konjonktürde yapı değişikliğine gitme ihtiyacımız vardı. Bu büyük oranda karşılandı. Özellikle teknolojik imkanlar konusunda verilen bilgiler istihbarat teşkilatımızın gelecek yıllara hazırlanması için umut verdi.

-Devlet istihbaratı içinde kurumlar arası eş güdüm de önem arz ediyor. Yükselen bir güç olarak Türkiye'nin istihbarat yapılanmasının da kendini yenilemesi ve reforme etmesi yönünde hükümetimizin kesin bir kararlılığı vardır ve bu alanda hiçbir fedakarlıktan kaçınılmayacaktır.

İSRAİL'E SERT TEPKİ

-İsrail askerinin Mescid-i Aksa'ya girmesi tam bir barbarlıktır. İnsanlığın en kutsal mekanlarından birine yapılan bu saldırı en sert şekilde karşılık bulmalıdır. Kudüs bir barış şehri olması gerekirken İsrail'in bu tutumu sayesinde barbarlığın sergilendiği ber şehir olmuştur. Bütün Müslümanlara ve bütün dünyaya Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma çağrısında bulunuyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan İsrail'e çok sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN