Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ören Bayan’ın katillerine iki kez ağırlaştırılmış müebbet

Ören Bayan’ın eski sahipleri Jak Karako ile eşi Georgia Karako’yu öldürdükleri öne sürülen Özbek karı-koca hakkında ‘tasarlayarak öldürmek’ten en ağır cezalar istendi.

Giriş Tarihi: 5.11.2014 09:23 Güncelleme Tarihi: 5.11.2014 09:35
Ören Bayan’ın katillerine iki kez ağırlaştırılmış müebbet

Türkiye'nin en eski ve en tanınan iplik markası Ören Bayan'ın eski sahipleri Jak Karako (77) ile eşi Georgia Karako'yu (69) öldürdükleri iddia edilen Özbek karı-koca hakkında iddianame hazırlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın iddianamesinde, Fakhodjon Y. İle Gulbakhor Y.'nin olaylardan 4 ay önce Karako çiftinin evinde yatılı olarak bacılık yapmaya başladıkları belirtildi. Fakhodjon Y.'nin çalıştığı sırada evde bazı eşyalara kırıp dökmesi ve eşinin kıskanması nedeniyle maktüllerle aralarında sorunlar yaşandığı, şüphelilerin Karako çiftini tornavida ve bıçakla öldürmeyi tasarladıkları ve olay günü de bunu gerçekleştirdikleri belirtildi.

KASAYI BOŞLATTILAR

Fakhodjon Y. İle Gulbakhor Y.'nin evde bulunan çelik kasadaki ve eşyalar ile gümüşleri çaldıkları öne sürülen iddianamede, evin bodrum katındaki mutfak bölümünde ocağa giden doğal gaz borusunu bıçakla keserek doğalgazın eve yayılmasını sağladıkları belirtildi. Sabah saatlerinde taksiye binen şüphelilerin evden ayrılarak Kumkapı'ya gittikleri, polisin araştırmasında şüphelilerin yakalandığı ve verdikleri bilgiler üzerine çaldıkları ve valizler içinde bulunan eşyalarında Fatih'te bir evde ele geçirildiği ifade edildi. Şüpheli Fakhodjon Y.'nin olayda kullanılan tornavida ve bıçağı Kabataş'ta denize attığını söylemesi üzerine yapılan aramada 4 adet bıçak ve 2 adet tornavida bulunduğu kaydedilen iddianamede, şüpheliler Fakhodjon Y. İle Gulbakhor Y'nin Karako çiftini tasarlayarak kasten öldürmek ve hırsızlık suçlarını işlediklerini öne sürüldü. Özbekistan uyruklu karı koca Fakhodjon Y ile Gulbakhor Y. Hakkında "tasarlayarak iki kişiyi öldürmek ve hırsızlık" suçlarından iki kere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 1 yıldan 2 yıl 4 aya kadar hapis istendi.

Kaynak: Akşam

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ören Bayan’ın katillerine iki kez ağırlaştırılmış müebbet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN