Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 7.11.2014 21:54 Güncelleme Tarihi: 8.11.2014 00:00
Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
Başbakan Ahmet Davutoğlu Bursa'da toplu açılış töreninde konuştu.Davutoğlu, Mescid'i Aksa'nın İsrail askerleri tarafından işgal edilmesine şu sözlerle tepki gösterdi:

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Bursa aynı zamanda kurtuluşun da şehridir. Bursalılar ve bu millet hiçbir zaman işgalcilere izin vermedi. Aynı işgalciler bugün Mescid'i Aksa'ya girmeye çalışıyor.

ONURLU FİLİSTİNLİLER İŞGALE İZİN VERMEYECEK

Nasıl ki Bursa'nın işgali daim olmamışsa nasıl izzetli ve onurlu Bursalılar buna izin vermemişse izzetli ve onurlu Filistinliler, izzetli ve onurlu Müslümanlar ve insanlık bu işgalcilere fırsat vermeyecektir.

MESCİD'İ AKSA HÜRRİYETİNE KAVUŞACAK

Nasıl Osman Gazi'nin Türbesi kurtulmuşsa inşallah Mescid-i Aksa da bir gün hürriyetine kavuşacaktır. Buna kimse engel olamaz.

KUDÜS İÇİN HERŞEYİ YAPACAĞIZ

Başbakan Davutoğlu, bugün Filistinli yetkilerle görüştüğünü belirterek, "Tam bir koordinasyon içinde Kudüs için, Mescid-i Aksa için ne yapılması gerekiyorsa, her şeyi yapacağız'' dedi.

GEREKLİ TALİMATLARI VERDİK

Davutoğlu: ''Gerekli talimatları verdik. Başta BM'ler olmak üzere dünyanın her yerinde Kudüs'e sahip çıkmak için girişimlerde bulunacağız"

KUDÜS BİZE HZ ÖMER'İN EMANETİ

"Kudüs bize Hazreti Ömer'in emanetidir. Kudüs bize Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman'ın emanetidir. Kudüs bize son Osmanlı askerinin emanetidir.

KUDÜS BİZİM DAVAMIZ

Herkes unutsa Kudüs bizim davamızdır, bizim davamız olmaya ebediyen devam edecektir.

KİMSE ORTADOĞU'YA BATAKLIK DİYEMEZ

Kimse bir Türk'e dönüp de 'Kudüs senin davan değildir' diyemez. Kimse bize dönüp de 'Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım, Kudüs'le ilgilenmeyelim' diyemez. Kimse, Kudüs'ün, Mekke'nin, Medine'nin, Bağdat'ın, Şam'ın, Kahire'nin olduğu Ortadoğu'ya 'bataklık' diyemez.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN